Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Nedostatok železa

(vilcakul, 11. 3. 2015 8:46)

Dobrý den, v tomto případě mám dobrou zkušenost s užíváním homeopatika Ferrum phosphoricum v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-4 týdnů. Toto homeopatikum je vhodné při anémii, při nedostatku železa v těhotenství a nemá vedlejší účinky jako železo v alopatické formě. Toto homeopatikum se může užívat i dlouhodobě po dobu několika měsíců.

zlomenina záprstních kostí

(Hanka, 27. 2. 2015 9:15)

Dobrý den, jsem den po operaci zlomeniny III. a IV. záprstní kosti, která si vyžádala 4 šroubky. Poradili mi, že bych mohla užívat arnicu montanu, ale bohužel nevím jak často a kolik kuliček. Užívám ještě Aescin, tak také nevím, zda se léky mohou kombinovat. Děkuji za radu!

Re: zlomenina záprstních kostí

(vilcakul, 11. 3. 2015 8:41)

Dobrý den, v tomto případě můžete užívat Arnicu montanu v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Poté by mohlo být vhodné homeopatikum Symphytum officinale v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Vhodné by mohly být i soli vápníku: Calcarea carbonica, Carbonica fluorica, Carbonica phosphorica a Calcarea sulphurica. V lékárnách je k dostání homeopatický přípravek firmy Boiron Osteocynesine, který už obsahuje tyto soli.

Detox očkování

(Martina, 26. 2. 2015 10:24)

Dobrý den.Mám pro svou dceru zvolenou alternativu očkovací vakcíny Infanrix heha vakcínu Hexacima a chtěla bych objednat homeopatický detox vakcíny,tak bych potřebovala poradit s názvem detoxu aby se nejvíc podobal očkovací vakcíně.Děkuji Martina

Re: Detox očkování

(vilcakul, 11. 3. 2015 8:36)

Dobrý den, název homeopatického léku z vakcíny by se měl shodovat s názvem vakcíny. V případě jiného složení homeopatické vakcíny nedojde k dokonalé neutralizaci vedlejších účinků očkování. V tomto případě doporučuji vybrat takovou vakcínu, z které je vyroben i homeopatický lék na jeji detoxikaci.

porucha pozornosti a sústredenia u 8 ročného chlapca

(Dáša H., 24. 2. 2015 9:09)

Dobrý deň,dakujem za Vaše odpovede,vedlajšie účinky očkovania by nemali u syna byť,lebo pred každým očkovaním,aj po očkovaní dostával homeopatiká.Viem,že mi odporúčate návštevu homeopata,ale radšej by som uvítala,keby ste mi Vy poradil homeopatiká,nakolko si návštevu homeopata nemôžeme dovoliť z viacerých dôvodov.Dakujem Vám velmi pekne za radu a porozumenie,s pozdravom Dáša H.

porucha pozornosti a sústredenia u 8 ročného chlapca

(Dáša H., 20. 2. 2015 10:05)

Dobrý deň,prosím Vás o radu,ohladom môjho 8 ročného syna.Velmi ťažko sa sústredí pri učení,všetko ho rozptyluje,má poruchu pozornosti,je pri učení myšlienkami úplne inde,je vystresovaný z učenia.Aké homeopatiká by boli pre neho vhodné a ako dlho ich má užívať,môže aj dlhodobejšie,alebo s nejakými prestávkami? Dakujem pekne.

Re: porucha pozornosti a sústredenia u 8 ročného chlapca

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:40)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. V tomto případě bych silně uvažoval o vedlejších účincích očkování a možná bych léčbu nejdříve zaměřil na tuto oblast. Doporučil bych jeho léčbu vykonat pod vedením zkušeného homeopata, které určitě najdete na Slovensku ve svém okolí.

Následky ozařování

(Jiří, 6. 2. 2015 6:36)

Dobrý den, nemáme žádné zkušenosti s homeopatiky, ale chtěl bych je vyzkoušet. Jedná se o mého otce 68 let. Bolely ho zuby a začaly postupně vypadávat. Zubařka mu řekla, že je to paradentoza a že zuby stejně půjdou pryč ať dělá co děla. Po bolesti směřující k uchu byl odeslán na čelistní chirurgii s tím že ucho je v pořádku. Diagnostikovali mu karcinom na spodní čelisti. Po resekci všech zbylých zubů (24) a částečném hojení následovala v říjnu 2014 radioterapie (50 ozáření). Nyní dochází na kontroly. Údajně by rakovina měla být zlikvidovaná. Má však v ústech bolavé a neustupující otoky. Špatně pohyblivý jazyk. Netvoří se sliny. Hojení se nedaří. Co by jste doporučila na takové problémy v ústní dutině. Pro urychlení hojení nebo na vstřebávání otoků. Doporučili vyplachovat Vincentkou, nevhodné jsou udajně ústní vody. Vyplachovat šalvějí a heřmánkem už zkoušel. Koupil jsem mu Wobenzym. Nic nepomáhá. Můžete nám nějak pomoci. Děkuji za Váš čas a ochotu. S pozdravem Jiří

Re: Následky ozařování

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:35)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Dále bych uvažoval o homeopatické terapii při léčbě nádorů podle dr. Ramakrishnana. Na vyplachování bych raději doporučil odvar z Měsíčku lékařského, rychleji hojí tkáně, dezinfikuje a snižuje bolest. Z bylinných prostředků bych uvažoval hlavně o Annoně muriacata a léčivých houbách, které mají velmi dobré účinky v těchto indikacích. Na následky ozařování je výborné homeopatiku Cadmium sulphuricum v potenci C30, 3x denně 3 kuličky před, během a po terapii. Doporučuje se rozpustit několik kuliček ve flašce dobré vody a z ní by měl pacient před, během a po radioterapii nebo chemoterapii popíjet. Samozřejmě by byla nejvhodnější léčba pod vedením zkušeného homeopata.

Břicho

(Jan, 8. 2. 2015 13:07)

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Cca pře 2-ma lety jsem začal pociťovat v levém podžebří ,,divný,, pocit (tlak). Byl jsem na nějakých vyšetřeních, které však nic neodhalili. Pochopitelně se snažím čerpat rady z různých zdrojů, a vychází mi, že to skutečně může být důsledkem velkého psychického vypětí v práci. Tyto ,,bolesti,, se mi totiž opravdu objevili zrovna po velmi náročném období. Samozřejmě, že stres se snažím sportem odbourávat, ale souvisí to i s mojí povahou - vcelku introvert, velký smysl pro povinnost, tréma, únava, často studené ruce a nohy, pocení, někdy bradavice. Piju čaje na posílení jater, žlučníku, ostropestřec, v posledních dvou týdnech Nux Vomica. Chtěl bych Vás poprosit o Vaše doporučení a rady. Četl jsem o dalších přípravcích (např. Acidum phosphoricum, okoubaka, lachesis, kali karbonicum, baryata carbonica, thuja, apod.). Nevím však čím nejlépe začít. Díky předem za pomoc.

Re: Břicho

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:26)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Jelikož se bude jednat o psychický problém, tak bych považoval homeopatickou konstituční léčbu za nejpřínosnější.

SILNA BOLEST KOSTI PATNI,OSTRUHA

(JANA KUCEROVA, 7. 2. 2015 13:26)

DODRY DEN ,PROSIM O RADU ,JAK SE ZBAVIT BOLESTI OSRUHY LECENI ZADNE NEPOMOHLO,TET BERU HOMEOPATICKY LEK HEKLA Z LAVY ISLANDSKE SOPKY.PROSIM O RADU.MOC DEKUJI.

Re: SILNA BOLEST KOSTI PATNI,OSTRUHA

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:24)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky je homeopatikum Hekla lava dobrou volbou, ale její účinek potřebuje udržovací dávky. Doporučil bych užívání potence C9, 3x denně po dobu alespoň 1 měsíce. Při ústupu potíží je třeba homeopatikum okamžitě vysadit a počkat na návrat symptomů před homeopatickou léčbou. Po zlepšení a následném relapsu se může homeopatikum zase užívat do zlepšení stavu. Při neovlivnění stavu během 1 měsíce užívání homeopatika je třeba jiného homeopatického léku a Hekla lava není indikovaná.

menopauza

(Eva K., 3. 2. 2015 21:56)

Dobrý den, zřejmě se pomalu dostávám do menopauzy, menstruace vynechává třeba dva měsíce, často se mi tvoří cysty.
Moje gynekoložka mi řekla, že se mám poradit s homeopatkou, jak se dostat do hormonální rovnováhy.
Dřív jsem užívala Lutheinum 15 CH a foliculinum 15 CH, ale nevím, zda jsou ještě vhodná a jak s dávkováním.
Děkuji předem za radu.

Re: menopauza

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:19)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Uvažoval bych hlavně o homeopatické konstituční léčbě, dále o léčivých bylinkách s hormonálním účinkem a z gemmoterapie hlavně o přípravku Maliník.

nespavost

(Martina Martina, 30. 1. 2015 18:30)

Dobrý den moc prosím o radu. Mám nervové vypětí kvůli studiu, třes, nervozita, ale nejhorší je nespavost. Nemůžu večer vůbec usnout a celou noc se převaluji. Je mi 44 let a dost mě to vyčerpává.Prosím poraďte mi.Děkuji..

Re: nespavost

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:16)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Z bylinek může být vhodný Kozlík, Chmel, Mučenka, Třezalka a Meduňka.

Opuchy očí

(Dáša H., 29. 1. 2015 10:16)

Dobrý deň.pám doktor,som 2 týždne po operácii horných a dolných viečok,brala som arnicu 9CH ,ako ste mi dopporučil,ešte si ju stále dávam,ale opuchy očí mi stále pretrvávajú,k opuchom som mala sklony aj pred tým,hlavne vždy ráno,teraz neviem,či to ešte má súvis s operáciou,alebo sú to moje ranné opuchy ,čo bývali ,aj pred tým,viete mi poradiť nejaké homeopatikum,ktoré mi tie opuchy očí zmiernbi?Ďakujem.

Re: Opuchy očí

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:10)

Dobrý den, jestliže byly otoky očí i před operací, tak bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky by možná mohl pomoci přípravek Lymphomyosot, který je k dostání k lékárnách.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »