Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Dobrý den

(vilcakul, 29. 5. 2013 21:23)

Dobrý den, s tímto problémem bych vyhledal homeopata a púožádal bych o homeopatickou léčbu.

Urgence

(Andrea, 29. 5. 2013 10:48)

Dobrý den, je mi 35 let, již několik let trpím častým močením a poslední 3 roky často náhlou potřebou močit - často dojde i k lehkému úniku moči, nestihnu doběhnout na WC. Při cvičení, kašli apod. žádné potíže nemám. V noci jsem taky úplně bez potíží. Vadí mi chlad (hlavně na nohy), pití většího množství tekutin. Urologická i gynek. vyšeření jsou bez nálezu. Když beru Uroxal (anticholinergikum), je to lepší, po vysazení se však potíže vrací. Jinak jsem zdravá, žádné nemoci nemám. Hodně pracuji (10hod denně, fyzická práce - rehabilitace), ale stres nemám. Prosím o radu, jestli je toto možné léčit homeopatií. Předem velice děkuji. Andrea

Re: Urgence

(vilcakul, 29. 5. 2013 21:32)

Dobrý den, v tomto případě je samozřejmě možná pomoc homeopatie, doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky by mohly být vhodné následující homeopatika (některé z nich): Sepia, Causticum, Pulsatilla, Rhus toxicodendron, Sulphur, Cantharis, Nitric acid, Kreosotum a další.

borelioza a noční děsy u dítěte

(Monika Janáková, 20. 5. 2013 21:46)

dobrý den,předem se omlouvám za delší dotaz.Jedná se vlastně o dva problémy u jednoho dítěte. má 3 letá dcerka měla před necelým měsícem klíště, pak se objevil kašel,rýma, zánět spojivek na 3 dny, na 1 den kopřivka, skvrna v místě přisátí. Necelé 3 týdny po nakažení dostala antibiotika (penicilin). Lze souběžně s tím pro jistou dělat i homeop.léčbu (ač jsem fanoušek homeopatie, v případě malé jsem si netroufla nedat antibiot.). Nebo mě napadlo zda nepoužít gemoterapii či Citrovital jako přírodní ATB.
Také jsem se prosím chtěla zeptat zda máte zkušenosti s léčbou noč.děsů? Malé začaly ve 4 měsících po prv.očkování Hexavakcínou. Dále jsme až za rok doočk.tetanus, jinak už raději nic. Noč.děsy byly hrozného kaliru,celí noci prořvala, ještě 2 roky po očk.je měla v noční mi denním spánku dost drsné.Bylo hrozné své mrně takto vidět. Pořád je má každou noc i v poled.spánku,ale už ,,jen"brekne,nebo se zmateně vrtí a zvedá. Spánek pořád ale velmi mělký,často se budí,...Zkoušeli jsme kyneziologii,biofeedback i homeo-vše nám okamžitě zabralo,ale jen na chvíli.Z nejhoršího stavu nám pomohlo před rokem homeo,zlepšilo vše tak o 60%,trvale. Dál už ale stagnace. Velice děkuji za Váš čas jež věnujete odpovědi na tento email.Janáková

Re: borelioza a noční děsy u dítěte

(vilcakul, 29. 5. 2013 21:21)

Dobrý den, v tomto případě doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Nejdříve by bylo vhodné léčit boreliózu, což můžete učinit potencovanou nosodou Boreliózy nebo některým homeopatikem z čeledi Ericaceae. Poté bych léčil vedlejší účinky očkování, to je detoxikace Hexavakcíny, která bude hlouběji než novější borelióza. Postupy léčby boreliózy a vedlejších účinků vakcínace najdete v článcích na této webové stránce.

praskající žilky

(Jana G., 20. 5. 2013 7:30)

Dobrý den,
opakovaně se u mě objevuje praskání žilek v obličeji. V oblasti nosu a tváří (více na levé straně). Opakovaně jsem podstoupila laserový zákrok, ale žilky nezmizely. Používám krém a tobolky určený na zpevnění žilek, ale objevují se stále nové praskliny.
Děkuji za odpověď a radu.

Re: praskající žilky

(vilcakul, 29. 5. 2013 21:16)

Dobrý den, v tomto případě by bylo vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu, která by měla sklon ktěmto problémům odstranit nebo minimálně zmírnit její projevy. Dále by možná nebylo na škodu užívat křemelinu, která je vhodná na kosmetické vady,

vztek a napětí u předškolního dítěte

(Alžběta, 14. 5. 2013 11:53)

Dobrý den.
Chtěla bych se s Vámi poradit. Moje 5tiletá dcera těžko zvládá svůj vztek a téměř se nedokáže uvolnit. Už od miminka mívala občas svalový tonus a je stále hodně napjatá. Dávám jí občas masáže nebo se ji snažím pochovat, ale ani v tomto případě se nedokáže uvolnit. Zhoršilo se to ještě poté, co přestala odpoledne spát. Asi do dvou let spala po obědě třeba i tři hodiny a potom najednou ze dne na den spát přestala, ale je unavená a přetažená. Myslím, že by jí spánek pomohl, ale ona spát nechce. Tyto stavy přetaženosti má cca od 11 hodin dopoledne až do pozdního odpoledne téměř denně. Je také hodně svéhlavá, nedokáže slevit ze svých přání, i když jsou třeba nereálná. Nefunguje ani to, když se snažím převést její pozornost na něco jiného, obvykle se nenechá obalamutit:-). V poslední době to vygradovalo, že začíná být i dost drzá. Před čtyřmi měsíci se mi narodila druhá dcera, tak si říkám, jestli také nežárlí na sestřičku. Nechci, aby jen slepě poslouchala příkazy, ale za rok jde k zápisu do školy a je třeba, aby se dokázala trochu přizpůsobovat. Nemohla bych nějak homeopaticky nebo i jiným způsobem podpořit např. aby se dokázala trochu uvolnit a dalo se s ní lépe pracovat.
Moc děkuji.

Re: vztek a napětí u předškolního dítěte

(vilcakul, 19. 5. 2013 21:39)

Dobrý den, v tomto případě by bylo vhodné dítě vyšetřit a předepsat indikované homeopatikum podle jeho charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky by mohly být vhodné homeopatika z čeledi Compositae (Cina, Chamomilla) nebo Nux vomica. V případě žárlivosti na mladší sestru může být vhodné homeopatikum Saccharum officinale nebo některý ze zvířecích léků.

Očkování

(Markéta, 13. 5. 2013 14:09)

Dobrý den,
jaké jsou zkušenosti s homeopatickou vakcinací co se týká povinného očkování u nás? Je v nějaké zemi toto bráno jako náhrada očkování co nám nabízejí u pediatrů? U syna jsme očkování po dohodě s lékařem odložili, teď se musíme rozhodnout, jak budeme s očkováním pokračovat. Děkuji.

Re: Očkování

(vilcakul, 13. 5. 2013 20:50)

Dobrý den, v tomto případě záleží na tom, jak se rozhodnete. Můžete využít nabídky pediatrů a dítě podrobit homeopatické vakcinaci, kde je asi menší riziko vedlejších účinků vakcinace než při klasickém očkování. Je však otázné nakolik bude tato vakcinace považovaná za plnění povinného očkování ze zákona. Když tak se obraťte na paní dr. Elekovou, která se podrobněji zaobírá touto tématikou a má i své webové stránky o očkování.

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

(Dagmar, 13. 5. 2013 12:06)

Dobrý den.Prosím o radu jaké léky homeopatické by měla brát moje dcera.Od mala neměla žádné problémy se štítnou žlázou.Až ted jeto cca dva roky co jí má zvětšenou.A došlo i ke stloustnutí.Brala před těmi dvěma roky antikoncepci prášky.A potom se jí objevila zvětšená štítná žlaza.Myslím si si že jeto po těch prášcích a si jí to rozhodilo hormony.Tak prosím moc o radu jaké homeopatika jí doporučujete užívat.Děkuji Dagmar.

Re: ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

(vilcakul, 13. 5. 2013 20:44)

Dobrý den, tento případ je klasickým případem vedlejších účinků hormonální léčby. Doporučuji hormonální antikoncepci vysadit a vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Další možnou alternativou by mohla být izopatie, což je výroba homeopatického léku z dané antikoncepce, která způsobila tyto potíže se štítnou žlázou. Symptomaticky jsou vhodná homeopatika ze solí jódu: Calcarea iodata, Baryta iodata, Kalium iodatum nebo z rostlin obsahující jód: Spongia tosta, Lemna minor, Feijoa sellowiana, Diospyros kaki, Xanthium strumarium, Nasturtium officinale, Allium sativum, Allium victorialis, Allium ursinum. Dále by se pacienti s potížemi se štítnou žlázou měli vyhýbat konzumaci zelí.

Kurdlipid

(Lenka, 12. 5. 2013 23:47)

Dobrý den,
chci se zeptat, proč by měl být účinný pouze Kurdlipid C6 od firmy OLLO?
Mám doma Kurdlipid C6 od firmy FitaSyntex Pharmaceuticals, koupený přímo v Moskvě v homeopatické lékárně. Kuličky jsou trochu větší než třeba od Boironu a všechny ne úplně stejně velké.Jiný Kurdlipid v potenci C6 neměli.
A také, jestli může užívání nějak ublížit, pokud není součástí konstituční léčby, ale bude se užívat jen tak na hubnutí.
Díky, Lenka

Re: Kurdlipid

(vilcakul, 13. 5. 2013 20:33)

Dobrý den, nikdo nikdy netvrdil, že Kurdlipid od jiné firmy než OLLO by neměl být účinný. Jestli je to originální lék z Moskvy, tak není co řešit a můžete ho užívat na podporu snížení chuti k jídlu a hubnutí. Užívat by se měl podle návodu v přibaleném letáčku.

Deprese??

(Terina, 11. 5. 2013 19:44)

Dobrý den,

existuje lék na psychicky stav, kdy mám pocit, že mi chybí pocit radosti sama ze sebe? Necítím se dokonalá jako většina žen, ale podstatné je, že se nedokážu uvolnit, jen tak se radovat. Být štastná ze svého bytí. Uměla čerpat energii ze svého nitra a nebála se odvázat. Čaato bývám neštastná i z toho, že na mě přítel nemá tolik času a cítím se sama, ale i s přátely se cítím tak nějak nic moc. Snažím se naplňovat si život svými koníčky, ale pořád v sobě cítím samotu, určitou nenaplněnost - jakobych byla daleko od sebe. Je to jen problém sebevědomí a citové fixace, nebo je to něco hlubšího? Předem moc děkuji

Re: Deprese??

(vilcakul, 13. 5. 2013 20:30)

Dobrý den, Váš stav by vyžadoval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického léku dle Vašich charakteristických symptomů ma mentální, emocionální a fyzické úrovni. Bylo by dobré tento stav nezanedbat a řešit ho co nejdříve. Symptomaticky by mohlo pomoci homeopatikum Pulsatilla nigricans (pratensis) v potenci C30 nebo C200, 1x 3 kuličky a počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Popis "obrazu" tohoto léku najdete na internetu a když budete cítit, že z toho na Vás dost sedí, tak ho můžete vyzkoušet.

těhotenství

(Martina, 10. 5. 2013 17:26)

Dobrý den,
prosím o radu, zda mohu užívat lék AURUM METALLICUM v těhotenství
děkuji.

Re: těhotenství

(vilcakul, 13. 5. 2013 20:24)

Dobrý den, lék Aurum metallicum můžete užívat i v těhotenství, ale mělo by to být indikované. Což znamená to, že by to měl vyžadovat Váš stav. Jestliže se jedná o konstituční léčbu, tak bych doporučoval užití jen jednou v potenci C30 a počkat na vývoj stavu. V každém případě bych doporučil vedení homeopatické léčby zkušenému homeopatovi, který má zkušenost s těhotenstvím a hlavně porodem.

nechuť k jídlu

(jana, 10. 5. 2013 14:18)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nějaké homeopatika na podporu chuti k jídlu. Mám dceru 22měsíců. Od narození bojujeme s jídlem, nikdy moc nechtěla papat. Nyní ale odmítá jídlo úplně (pojí ještě venku, při hře - když nemyslí na jídlo) Doma u stolu sní dvě, tři lžičky a konec...


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »