Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Pigmentace + akné

(vilcakul, 22. 6. 2014 21:50)

Dobrý den, v tomto případě doporučuji vyhledat homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Ta by měla upravit stav k normálu, indikovaný homeopatickýá lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Dále si myslím, že na léčbu by měl být použit jen jeden homeopatický lék a ne kombinace dvou, které se mohou i neutralizovat. Většinou se užije homeopatikum v potenci C30 jen 1x 3 kuličky, pak se čeká jeden měsíc na reakci organizmu. Ve vážnějších stavech se doporučuje užití homeopatika v potenci C30, 1x týdně. V akutních stavech je to ještě častější užití po dobu 2-3 dní.

Prolaktin

(Romana, 5. 6. 2014 0:02)

Dobrý den, již delší dobu mám zvýšenou hladinu prolaktinu způsobenou mikroprolaktinomem. Myslím že přispívá k mým bolestem hlavy, únavě a nadváze.Užívala jsem Dostinex ale léčba už prý bude napořád. Není nějaký homeopatický lék, kterm bych mohla Dostinex nahradit? Děkuji za odpověď: Romana G

Re: Prolaktin

(vilcakul, 22. 6. 2014 21:46)

Dobrý den, v tomto případě doporučuji vyhledat homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Ta by měla upravit stav hladiny prolaktinu k normálu, indikovaný homeopatickýá lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

dlohodobé bolesti nohou

(Petra, 4. 6. 2014 7:56)

Dobrý den,
již od konce loňského roku chodím po lékařích s bolesti nohou. Mám mvbočený palec, podélně i příčně plochou nohu a ostruhy. Denně mám bolesti v patách,v kotníku, na plosce nohy a placem u nohy mi projíždí bolest. Vyzkoušela jsem rehabilitaci, elektroléčbu, obstřiky, kapáky, ale nic mi nepomáhá. Můžete mi prosím poradit s homeopatiky ? Děkuji

Re: dlohodobé bolesti nohou

(vilcakul, 22. 6. 2014 21:45)

Dobrý den, v tomto případě doporučuji vyhledat homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Ta by měla upravit stav k normálu, indikovaný homeopatickýá lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Při vybočeném palci a ostruze je vhodné užívat homeopatikum Hekla lava C9, 3x denně 3 kuličky. Dále se doporučuje silnější masáž paty v oblasti mezi palcem a druhým prstem na noze. Při masáži musíte vybočený kloub silou tláčit dovnitř. Tento problém vzniká usazením toxických zplodin lymfatického systému v dané oblasti a masáží se dá to upravit. Masáž musíte provádět každý den, 2 - 3x denně, stačí na to i několik minut při televizi.

Trombóza

(Pavel, 19. 5. 2014 21:44)

Dobrý den,
mám opakovanou trombózu,v lýtku a ve stehně, jaké homeopatikum by se dalo použít? Je mi 44 let. Děkuji

Re: Trombóza

(vilcakul, 22. 6. 2014 21:41)

Dobrý den, v tomto případě doporučuji vyhledat homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Ta by měla upravit stav žil k normálu, indikovaný homeopatickýá lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

patní ostruha

(Jana, 14. 5. 2014 19:02)

trpím patní ostruhou, zakoupila jsem si Heklla lavu 15, jak bych toto měla užívat. Hovoří se o ředění, tak tomu nerozumí zda se berou kuličky nebo se používá jinak.

Re: patní ostruha

(vilcakul, 15. 5. 2014 20:01)

Dobrý den, toto homeopatikum se užívá 3x denně 3 kuličky. Ředění je značeno písmenem CH (C) - to je ředění 1:100, D - 1:10, LM - 1:50 000, K - je speciální ředění v jedné láhvi. Potence znamená kolikrát bylo dané homeopatikum ředěno, při 15 to bylo 15x. Dále se doporučuje silnější masáž paty v oblasti mezi palcem a druhým prstem na noze. Při masáži musíte vybočený kloub silou tláčit dovnitř. Tento problém vzniká usazením toxických zplodin lymfatického systému v dané oblasti a masáží se dá to upravit. Masáž musíte provádět každý den, 2 - 3x denně, stačí na to i několik minut při televizi.

opakujícíc se anginy

(Michaela, 2. 5. 2014 11:45)

Dobrý den, prosím o radu. Neustále se mi vrací silné bolesti v krku, diagnostikované praktickým lékařem jako angina. Následně předepíše antibiotika (stále ty samé, jelikož jsem alergická na penicilin). Teď už je mám po třetí za 2 měsíce. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaká homeopatická léčba a zda je nutné se objednat k homeopatikovi v mém městě nebo jen stačí si zakoupit doporučený přípravek. Děkuji za odpověď

Re: opakujícíc se anginy

(bohunka matulova , 5. 5. 2014 16:35)

mam pretrvavajuce bolesti na pravej mandle ktora pokracuje trichu nizsie, lekar povedal, za mam zapal mandle. bolest je paliva cudna chut v ustach a tahave sliny, dakujem

Re: Re: opakujícíc se anginy

(vilcakul, 13. 5. 2014 23:16)

Dobrý den, v této indikaci se mi osvědčilo homeopatikum Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky. Samozřejmě by nezaškodila návštěva homeopata a homeopatická konstituční léčba.

Homeopatika a sny

(Martin, 4. 5. 2014 17:33)

Dobrý den. Chci se zeptat jestli nejsou nějaké homeopatika na podpoření snů. Už dlouho si nepamatuji co se mi vlastně zdálo. Nebo homeopatika které pomáhají duchovnímu růstu. Dále bych se chtěl zeptat jak nebezpečné je zvyšování hodnoty homeopatik?? (např mám homeopatika phosphorus 30ch a chci se zeptat jestli mi neuškodí 200ch). Také bych se chtěl zeptat jestli je možné sehnat návod jak zvyšovat hodnotu homeopatik (např z 200ch na 500ch) Mockrát děkuji za odpověď s pozdravem Martin.

Re: Homeopatika a sny

(vilcakul, 13. 5. 2014 23:13)

Dobrý den, na tuto otázku se těžko dá odpovědět. Když totiž podstoupíte homeopatickou konstituční léčbu, tak si začnete své sny pamatovat. A samozřejmě vyšší potence vám napomohou i k duchovnímu růstu, to je k lepšímu uvědomění. Zvýšování potence homeopatika není pro normálního člověka nebezpečné, ale u starých lidí s vážnými chorobami však mohou zhoršit jejich zdravotní stav. Návod na výrobu homeopatika, postup jeho ředění a potence najdete v dostupné homeopatické literatuře. Ale není to lehký úkol a když dodržíte postup do puntíku, tak je to dost pracné. Snadnější je si dané ředění a potenci objednat v homeopatické lékárně.

Hubnutí po porodu

(Kateřina Volná, 9. 5. 2014 14:38)

Dobrý den, ve skoro 40 letech jsem porodila druhé dítě. V těhotenství jsem přibrala 30 kilo a 20 se mi podařilo zhubnout přirozeně stravou a cvičením během roku a půl. Poslední rok mi alevváha stagnuje, ať se snažím sebevíc. Navíc na stehnech a na pažích zadržuji vodu, když zmáčknu kůži, tak se vytváří celulitida. Byl to problém hlavně na konci tehotenstvi. Existuje nějaký homeopatický přípravek, který je na zadržování vody a k podpoře hubnutí?

Re: Hubnutí po porodu

(vilcakul, 13. 5. 2014 23:06)

Dobrý den, v tomto případě můžete zkusit přípravek Kurdlipid nebo vyhledat homeopata a požádat ho homeopatickou konstituční léčbu.

Candida

(Sima, 4. 5. 2014 13:16)

Dobrý den,
již rok bojuji s kožním problémem.Dosud jsem řešila ekzém,teď jsem pochopila, že jde určitě o kvasinky.Nejprve se mi začaly dělat fleky na krku, očních víčkách,za ušima,v podpaží,pod prsy…Za ušima mokvavá reakce.Postupně jsem detoxikovala tělo, takže se na kúži postupně fleky ztrácely (za přispění krému s kortikoidy-Advantan), ale katastrofa je ve vlasové pokožce.Lupy a strupy, které svědí a když odloupnu, mokvají. Z hlavy se mi přímo sype, jen se pokožky dotknu.Žádné šampony stav nelepší.Až se mi kvasinky objevily v pochvě a okolí,došla mi konečně souvislost.Pročetla jsem si dietní postup a prosím o radu, zda kromě nosody Candida albikans mohu pro sebe udělat ještě něco jiného. Děkuji a přeji příjemný den.

Re: Candida

(vilcakul, 13. 5. 2014 23:04)

Dobrý den, udělat pro sebe můžete vícero věcí. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Dále by nezaškodilo užívání křemeliny, která má velmi dobrý vliv na kondici kůže a pomáhá léčit ekzémy a různé záněty. V stavu, který popisujete bych nejvíce uvažoval o homeopatiku Graphites naturalis. Samozřejmě je-li váš stav zaviněn kandidou, tak by mohla pomoci detoxikace organizmu homeopatikem Candida albicans v pozenci C30, pak po určité době C200

krvácení z dásní

(Petra, 29. 4. 2014 1:15)

Dobrý den,
hledám vhodná homeopatika na léčbu krvácení z dásní. Dříve díky správnému čištění a od lékaře doporučené vody a pasty se mi celkem podařilo zbavit zápachu z úst a pocitu kyselosti, ale v období těhotenství mi z dásní značně krvácelo hlavně v noci. Nyní kojím díky ricinus 5ch, syn měl moučnivku, pomohl borax 5ch, tak bych chtěla uzdravit dásně, které již už tolik nekrvácí, zdají se mi mírně červené, trochu nateklé, ustupující, nepřilehlé úplně k zubu, nevoní, není žádná bolest, možná mi trochu vadí studené i teplé a jazyk se mi zdá bíložlutý. Homeopatika jsou kouzelné, ale nevím jaké bych měla zvolit. Také jsem četla chválu na bylinou ústní vodu Dr. Landa.
Tak Vás prosím o radu, jakou léčbu dásní v době kojení zvolit a kombinovat. Moc děkuji.

Re: krvácení z dásní

(vilcakul, 13. 5. 2014 22:57)

Dobrý den, v tomto případě můžete kombinovat homeopatika s výplachy úst. Na krvácení dásní bych doporučil v první řadě homeopatikum Phosphorus v potenci C9, 3x denně 3 kuličky. Hlavními homeopatickými léky této potíže jsou: Ammonium carbonicum, Arnica montana, Arsenicum album, Baryta carbonica, Bovista, Calcarea carbonica, Carbo animalis, Carbo vegetabilis, Cistus canadensis, Crotalus horridus, Graphites, Hepas sulphur, Kreosotum, Lachesis mutus, Mercurius solubilis, Mercurius corrosivus, Natrium muriaticum, Nitric acid, Nux vomica, Phosphoricum acidum, Phosphorus, Plantago major, Sepie, Staphysagria, Sulphur a Suphuricum acidum. Na výplachy úst můžete použít Calendua officinale (měsíček) nebo Geum urbanum (kuklík městský).


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »