Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hexavakcína

(Jana, 11. 1. 2015 13:14)

Dobrý den,

23.1. jdu s dcerou (6 měsíců) na očkování proti hexavakcíně. Slyšela jsem, že by po očkování na zmírnění účinků měla pomoci homeopatika Silicea 9CH. Poradíte mi prosím Vás dávkování, případně jiné homeopatika. Nechci aby se dcera zbytečně trápila, když existuje možnost jí pomoci.

Předem moc děkuji za odpověď.

Re: hexavakcína

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:24)

Dobrý den, v tomto případě se doporučuje i homeopatikum Thuja v potenci C9, 3x deně 3 kuličky den před očkováním, 1x 3 kuličky před očkováním a pak zase 1x 3 kuličky po očkování. Poté můžeme ještě 2-3 dny podávat homeopatikum 3x denně 3 kuličky. Dalšími vhodnými homeopatiky jsou Silicea, Sulphur, Ledum palustre, Hypericum perforatum a další.

Re: Re: hexavakcína

(Jana, 16. 1. 2015 10:49)

Dobrý den,

ještě jednou moc děkuji za odpověď. Předpokládám, že homeopatikum vždy rozpustím v malém množství vody a do malé to nadávkuji pomocí kapátka.

S přáním hezkého dně.
j

Operace horních víček

(Lenka, 43let, 10. 1. 2015 15:18)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká homeopatika a v jakém dávkování a délce užívání je vhodné při plastické operaci horních víček. Slyšela jsem, že Arnica montana, je to tak? A jak to užívat? I před operací a kolik dnů před a kolik po zákroku. Nebo je i jiný další přípravek? děkuji za odpověď.

Re: Operace horních víček

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:18)

Dobrý den, v tomto případě můžete užívat homeopatikum Arnica montana v potenci C9, 3x denně 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací, pak 1x 3 kuličky po operaci, večer zase 1x 3 kuličky. Podle potřeby můžete užívat toto homeopatikum 2-3 dny po operaci 3x denně 3 kuličky. Na urychlení hojení můžete pak užít i homeopatikum Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-3 dní. Další možností je užívání homeopatika Arnica montana C30, 1x 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací a hned po ní 1x 3 kuličky. Pak se užívá ještě 2-3 dny 1x denně 3 kuličky Arnica montana C30.

Zpalene dasna

(Katarina, 15. 12. 2014 17:11)

Dobrý deň, mám zapálené ďasná, potrebovala by som poradiť vo výbere nejakého homeopatika..čo by ste mi doporučili, v akej potencii, aké dávkovanie, ako dlho...?
Jedná sa o zápal horného ďasna, nad jedným zubom mám taký malý vačok, na dotyk bolestivý, z opačnej- vnútornej strany je to ustupujúve ďasno, robí mi zle studený vietor, cítim to hlavne večer.. vyplachujem si ústa ústnou vodou curasept ADS 212, nastalo veľké zlepšenie ale po pobyte v nákupnom centre sa to znova zhorsilo, myslím, že dôslekom klímatizácie. V prípade užívania homeopatík si môžem ústa naďalej vyplachovať tou ústnou vodou?
A keďže trpím fóbiami, úzkosťou a strachom chcem sa spýtať či sú homeopatika bezpečné, a či z nich nemôžem mať alergickú reakciu..
Za odpoveď veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.

Re: Zapalene dasna

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:18)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Homeopatická konstituční léčba může vyřešit nebo výrazně zlepšit potíže. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky by bylo vhodno vícero homeopatických léků v potenci C9, 3x denně 3 kuličky do ústupu potíží: Nux vomica, Aconitum nappelus, Hepar sulphur, Graphites, Causticum, Mezerum a Thuja.

Kurdlipid

(Dáša H., 9. 12. 2014 15:28)

Dobrý deň,ešte mám otázku,kde sa dá zohnať homeopatikum Kurdlipid na chudnutie,resp.na podporu metabolizmu,u nás na Slovensku nie je ,viete mi poradiť overenú stránku,alebo obchod ,kde sa dá kúpiťa hlavne ,aby sa jednalo o pravý Kurdlipid.Dakujem pekne,s pozdravom Dáša H.

Re: Kurdlipid

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:06)

Dobrý den, u nás toto homeopatikum není k dostání, protože neprošlo registračním řízením. Jestli ho chcete, tak musíte oslovit někoho, kdo jezdí do Ruska, aby Vám ho koupil a přivezl do České republiky.

Operácia horných a dolných viečok

(Dáša H., 9. 12. 2014 15:03)

Dobrý deň,prosím Vás v januári idem na operáciu horných a dolných viečok,môžete mi poradiť homeopatiká + potenciu a užívanie pred operáciou a po operácii,aby všetko prebehlo bez komplikácií a aby bolo rýchlejšie bezproblémové hojenie rán.Ďakujem Vám velmi pekne za Vašu odpoved,s pozdravom Dáša H.

Re: Operácia horných a dolných viečok

(vilcakul, 14. 1. 2015 21:04)

Dobrý den, v tomto případě můžete užívat homeopatikum Arnica montana v potenci C9, 3x denně 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací, pak 1x 3 kuličky po operaci, večer zase 1x 3 kuličky. Podle potřeby můžete užívat toto homeopatikum 2-3 dny po operaci 3x denně 3 kuličky. Na urychlení hojení můžete pak užít i homeopatikum Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-3 dní. Další možností je užívání homeopatika Arnica montana C30, 1x 3 kuličky den před operací, pak 1x 3 kuličky před operací a hned po ní 1x 3 kuličky. Pak se užívá ještě 2-3 dny 1x denně 3 kuličky Arnica montana C30.

Plíce

(Pavla, 8. 12. 2014 22:25)

Dobrý den, prosím o radu.
Chtěla bych detoxikovat a chránit preventivně plíce.
Je možný nějaký přípravek- kůra na očistu a ochranu plic ? Na internetu je mnoho přípravků, ale nemůžu dohledat ověřený, nebo opravdu účinný přípravek, který by učinkoval tak, jak se o určitém přípravku zmiňují. Začínám čistit i játra a užívat jako prevenci ostropestřec- tinkturu, která je ověřená a vyzkoušená u lidí, které znám. Ráda bych i chránila plíce. Snažím se alespoň provádět dechová cvičení 3x denně. Užívám i přípravek Ph minerals na doporučení- odkyselování organismu.Nyní mám začínající atopický exém, nic příjemného. Snažím se upravit i stravu, ale nejde to ze dne na den.
Mám strach z onkologick. nemocí, které v rodině proběhly- játra, plíce/ děda- otec matky, strýc- bratr matky a druhý strýc - bratr otce/
Homeopaticky jsem byla léčena u dvou homeopatů- léčba z části úspěšná/ užívala jsem Carcinos. a od druh. homeopata Arsen.album
Se strachem musím pracovat i já sama. Snažím se změnít hlavně způsob života také já, což je důležité.
Takže meditace,odkyseluji,dechová cvičení a potřebuji hlavně posílit a dát do normálu imunitu. Ráda bych se zaměřila hlavně na plíce a játra.
Prosím , poradíte mi ?
Děkuji Pavla

Re: Plíce

(vilcakul, 14. 1. 2015 20:54)

Dobrý den, v tomto případě můžete hodně pro svůj zdravotní stav udělat cvičením a zdravou životasprávou. Je mnoho prostředků, kterými můžete zlepšovat svůj stav. V homeopatii je to samozřejmě homeopatická konstituční léčba, ve fytoterapii bylinky v dané indikaci atd. V gemmoteapii je několik prostředků, které jsou vhodné na plíce: Alnus glutinosa – Olše lepkavá; Carpinus betulus - Habr obecný; Ribes nigrum - Černý rybíz. Tyto prostředky jsou dobré i na játra, na detoxikaci se užívá gemmoterapeutický přípravek z břízy.

tenisový loket

(Hana Z., 8. 12. 2014 19:57)

Dobrý den. Již 2 měsíce mě bolí loket při souběžném natažení ruky a udržení něčeho v ruce. Někdy bývá bolestivý i v noci při pouhém natažení ruky. Bohužel je to na straně, kde mi byly odoperované podpažní uzliny (C509)a na téže ruce mám lymfatický otok. Navíc jsem pravák. Je nějaká možná léčba homeopatiky?
Předem děkuji za odpověď.

Re: tenisový loket

(vilcakul, 14. 1. 2015 20:45)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Homeopatická konstituční léčba může vyřešit nebo výrazně zlepšit potíže. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Velmi užitečným přípravkem na tyto potíže je polykompozitní homeopatikum Lymphomyosot, které je k dostání v lékárnách prodávající homeopatika. Dále by byly vhodné obklady lokte kostivalovým mazáním. Samozřejmě by nezaškodila homeopatická léčba podle metody dr. Ramakrishnana a podpora stavu alternativními prostředky jako je Annona muricata nebo Reishi. Pak je potřeba i cvičit podle brožurky, kterou jste měla dostat po operaci.

opthalmická migréna s aurou

(hana, 5. 12. 2014 20:57)

dobrý den,
poraďte, prosím,
máte zkušenost s léčbou opthalmické migrény s aurou?
Dost mne obtěžuje, Děkuji za odpověď.

Re: opthalmická migréna s aurou

(vilcakul, 14. 1. 2015 20:33)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Homeopatická konstituční léčba může vyřešit nebo výrazně zlepšit zdravotní potíže. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Kazy na 1. zubech

(Ester, 1. 12. 2014 6:31)

Hezký den, před třemi lety jste pro dcerku perfektně vyhmátl Lachesis na kašel na http://www.homeopatie-vilcakul.cz, díky! Zdá se mi, že tady jsou dotazy aktuálnější, proto píšu sem: nyní šestiletá dcerka (narozená ve znamení Vah) má hodně kazivé zuby. Kromě přirozené výměny má již tři moláry vytržené dentistou v lokální anestezii. Nyní indikované další trhání (levá i pravá strana), dcera odmítá spolupracovat = otevřít vůbec ústa. Mohou pomoci homeopatika a jaká - ideálně ochránit před trháním, příp. odbourat stres z ošetření? Moc děkuju předem, Efi

Re: Kazy na 1. zubech

(vilcakul, 3. 12. 2014 19:53)

Dobrý den, v tomto případě je třeba přijít na příčinu kazivosti zubů: může to být špatnou výživou nebo nedostatečným vstřebáním minerálních látek do organizmu. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Rubrika zuby, kazivost obsahuje příliš hodně léků, bez specifikace potíží pacienta se těžko najde indikovaný homeopatický lék: Teeth; caries, decayed, hollow: abrot ACON(3) act-sp aeth agar agath-a aloe alum alumn AM-C(3) AM-M(3) AMBR(3) anac anag anath ANG(3) ANT-C(4) aphis arg-n ars asar aur aur-ar aur-plat-chl aur-s BAC(3) BAR-C(3) bar-m BELL(4) berb boerh BOR(4) BOV(3) BRY(3) bufo cadm-s CALC(3) CALC-F(3) CALC-P(3) CALC-S(3) calc-sil caps carb-ac carb-an CARB-V(3) carbn-s(2) carc card-m caust CHAM(4) chen-a CHIN(4) CHLOL(3) cit-a(2) CLEM(3) cob(2) COCA(3) COCC(4) COFF(3) coff-t coffin coloc colocin COM(3) CON(3) croc crot-h croto-t curc cycl(2) electr epig EUPH(3) FL-AC(4) gast gink GLON(3) graph HEP(3) HYOS(3) IGN(3) inul iodof(2) ip(2) IRIS(3) KALI-BI(3) kali-br KALI-C(3) KALI-I(3) kali-n kali-p KREOS(4) LACH(3) lappa LAVA-H(3) lepro(2) lith-m lob-p lob-s luf-op LYC(3) lycps M-ARCT(4) m-art(2) M-AUST(3) MAG-C(3) mag-m manc mang mang-s med meph(2) MERC(4) merc-i-f merc-v meteo-a MEZ(4) mur-ac naja NAT-C(4) nat-hchls nat-m(2) nat-p nat-s NIT-AC(3) nux-m NUX-V(4) ol-an OL-J(4) olnd ox-ac PAR(3) petr PH-AC(3) PHOS(3) phos-h PHYT(3) pip-n PLAN(3) PLAN-L(3) PLAT(3) PLB(4) PULS(4) querc-r rad-br rheum(2) RHOD(4) RHUS-T(3) rob ruta SABAD(3) SABIN(4) sac-alb sang scroph-n sec SEL(3) senec SEP(4) SIL(3) SIN-N(3) SPIG(3) STAPH(4) SUL-AC(3) sulo-ac SULPH(3) SYPH(3) tab TARAX(4) thal thlaspi THUJ(3) tong toxop-p trom tub tus-fa ust VERAT(3) zinc(2) zinc-m. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky se může často jednat o homeopatika ze skupiny Calcia, skupiny Compositae a skupiny Ranunculaceae.

chuť k jidlu

(Martina Kubesova, 23. 11. 2014 20:15)

Dobry den,potrebovala bych poradit. Dcera 17m mi nechce papat. Uz od malinka ma problemy,navic ABKM,byla na nutrilonu allergy digestive,ale pila temer jen mleko. Masozeleninovy prikrm jsem do ni dostala taky jen v lahvi s mlekem. Po roce se to malinko zlepsilo,ale ji strasne malo. Jeste nema ani devet kilo. Pila by jen mleko. Jak vidi lzicku nebo talir,misku tak rika ne ne a utika. Vydrzi i pet hodin a pak sni ctyri lzicky....... :-( uz jsem z toho hodne nestastna. Porad nabizim,ale nechce. Vyzkousela jsem neo complex a take bez zlepseni. Existuji nejaka homeopatika,ktera podporuji chut k jidlu? Dekuji za pomoc. Kubesova


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »