Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Serotonin

(Nina, 17. 11. 2014 22:43)

Hezký večer,prosím existuje homeopatický lék,nebo jiný přírodní prostředek, který obsahuje serotonin? Brávala jsem antidepresiva- Zoloft.
Jelikož jsem nechtěla tuto chemii brát,dohledala jsem homeopata ajsem na homeopatické konstituční léčbě 3 roky, ale stále není alespoň takový posun, nebo necítím se alespoň tak, jako při užívání antidepresiv.
Nerada bych se vrátila znovu k antidepresivům.
Děkuji Nina

Re: Serotonin

(vilcakul, 19. 11. 2014 23:08)

Dobrý den, v tomto případě, když není po třech letech homeopatické léčby posun ve Vašem stavu, tak si najděte jiného homeopata. Deprese by se měly zmírnit nebo úplně ustoupit po půl roku až roku úspěšné homeopatické léčby. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu Vašich zdravotních potíží.

Carcinosin

(Jana, 17. 11. 2014 19:48)

Hezký den přeji, během 4 let jsem vystřídala dva zkušené homeopaty a stále to není ono.
Zatím mi nikdo doposud nevysvětlil, to co se mi přihodilo. Snažím se se sebou pracovat i sama a občas se zadaří, ale...Také se věnuji a studuji homeopatii dva roky
Ohromně mě zajímá a nejen ta, ale i bylinky- gemmoterapie, prostě příroda.
5 let zpět jsem ani nevím na jakém podnětu, začala mít potíže spíš psychického rázu- velký strach z onkologických onemocnění i slovo rakovina se mi nepíše dobře , natož vyslovuje.
Brala jsem ohledně tomuto problému antidepresiva asi rok.
Následně jsem vyhledala homeopata u kterého jsem začala studovat. Super, byla jsem natšená a doufala.
První podání před 4 lety- carcin 1M, po 4 měsících zopakováno, dva měsíce na to 10M , za další 3 měsíc 50M- a to byl kámen úrazu si myslím já. Za půl roku vystřídat tak vysoké potence.. Tato potence mi udělala takový mazec v těle a v psychice, že jsem trpěla vlastně další půl rok. A to mi nikdo nedokázal vysvětlit, proč takové zhoršení a na tak dlouhou dobu ?Jestli mi bylo dobře 14 dní za celý půl rok...
K antidepr. jsem se sice nevrátila, ale občas jsem musela užít neurol .
Pak nasazena autopatie, která docela začala organismus rovnat, ale stále to nebylo ono.Všelijaké vyšetření naopak bylo v naprostém pořádku, na to, co se mi vše objevilo.
Mé rozhodnutí k jinému homeopat. učinilo to, že v akutních chvílích jsem se nemohla párkrát dovolat a o následné kontrole , kdy jsem byla objednaná, tak se též nevědělo.
Rozhodně nechci hanit práci homeopata, který mi z části pomohl i přesto, že 50M potence dle mého názoru byla moc vysoká! To si myslím já. Snažím to brát tak, že všechno špatné k něčemu dobré.Antidepresiva neberu do dnes, ikdyž občasné panické ataky bohužel mám.
A to mám v záloze potenci CM, kterou jsem si měla přikoupit.
Druhý homeopat nasadil Arsenicum alb 200 Ch. Zhoršení bylo minimální.Poslední rok 3x zopakováno i tak to není pravé ořechové, stále mě to trápí.Moc si přeji se těch destruktivních myšlenek zbavit, být zdravá, abych mohla pomáhat lidem naplno. Samozřejmě s mou lékařkou jsem ve spojení, ale čerpám zkušenosti a názory i od druhých zkušených homeopatů.
A rozhodně není na škodu čerpat zkušenosti a názory jinde.
Homeopatie je úžasná věc,plno lidem okolo sebe, rodině- od miminka po dospělé i našemu pejskovi jsem už pomohla s nizkými potencemi u akutních potížích a úspěšně.
Tak vás prosím o váš názor na
- co si myslíte o půl ročním zhoršením po 50M?
- Carcin . proč by jste nepodával vysoké potence?
- je možné podání Carcin. 1xročně jako prevence onkolog.onemoc, pokud je to váš lék tzv. šitý na míru?Dle některých homeopatů ano..
- Pokud užijete 1x Carcin., toto onemoc údajně nedostanete ?


Děkuji Jana

Re: Carcinosin

(vilcakul, 19. 11. 2014 23:03)

Dobrý den, Váš stav potřebuje vyšetření a předpis indikovaného homeopatické léku podle vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Co se týče otázky na potenci 50M Carcinosin, tak bych ji asi ve své praxi, tak brzo nepodal. Kdybych Carc. předepsal, tak bych potenci měnil až, když by předcházející potence nefungovala. Nedával bych paušálně vysokou potenci, homeopatikum by muselo nejdřív potvrdit svou indikovanost, pak bych mohl uvažovat o jeho použití v další léčbě. Po homeopatiku by se mohlo objevit menší zhoršení zdravotního stavu, ale pak by se mělo objevit zlepšení na všech úrovních. Pokud k tomu nedošlo, tak dané homeopatikum není indikované a jen Vám zbytečně rozladí organizmus. Dále se při vysoké potenci dostanete do "obrazu" léku, to je dostanete na nějakou dobu symptomy daného homeopatika. Strach z rakoviny má přes 50 homeopatických léků, ale rubrika: strach z chorob má ještě více léků (158). Hlavními homeopatickými léky se strachem z rakoviny jsou: Agaricus muscarius, Arsenicum album, Calcarea carbonica, Carcinosinum, Fluoricum acidum, Kalium arsenicum, Latex vulcani, Lobelia inflata, Mancinella, Medorhinnum, Niricum acidum, Plutonium nitricum, Positronium, Psorinum, Taxus brevifolia, Uranium nitricum. Preventivní podání Carcinosinum je možné, ale musí tam sedět hromada věcí, to je vývoj stavu Carcinosinu od dětství, rodinná anamnéza rakoviny, a hlavně pacient musí být ve stavu Carcinosinu a musí být to Carcinosinum indikované. Paušální podání Carcinosinum mi připadá jako z nouze ctnost, nejlepším lékem je indikované homeopatikum předepsané podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Slinivka

(Kristýn, 14. 11. 2014 0:44)

Dobrý večer, prosím o radu. Má kamarádka 52 let leží na Jip druhý měsíc s nekrozou slinivky. Stav je vážný. Zavedené dreny na odčerpání zbytků. Projevila se i bakterie mrsa a dnes ji museli operovat kvůli hnisavým ložiskům uvnitř. Psychicky špatná, otupělá léky apod...Samozřejmě potíže s tím spojené.
Lze ji pomoci homeopatiky, alespoň podpořit stav léčby ?
Vím, že je to vážný případ, ale chtěla bych ji moc pomoci..
Za každou radu budu vděčná ! Kristýn

Re: Slinivka

(vilcakul, 19. 11. 2014 22:38)

Dobrý den, v tomto případě je každá rada dobrá. Nekróza znamená úplné a nenávratné odúmření tkáně. Možná by mohly pomoci následující homeopatika: Kalium iodatum, Spongia tosta, Calcium arsenicosum a Rhus toxicodendron. Samozřejmě by bylo dobré zjistit příčinu tohoto stavu.

stres, neklid.....

(klára , 9. 11. 2014 11:00)

Dobrý den, chtěla bych poradit co by mě pomohlo proti stresu s leků homeopatik, co jsem s dcerkou absolvovali už několikrát pobyt v nemocnici kůli špatnému zdr. stavu, jsme poslední půl rok neklidná, cítím nervozitu, třes v rukou a těžké dýchání ( jakoby mě někdo dal na hrudník těžký kámen)PROSÍM O POMOC. :(

Re: stres, neklid.....

(vilcakul, 19. 11. 2014 22:15)

Dobrý den, v každém případě je třeba řešit špatný zdravotní stav dcery, tudíž její imunitu. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Po ní dosáhnete lepší zdravotního stavu dcery a pak Vám odpadne stres a neklid. V případě potřeby můžete samozřejmě také podstoupit homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky mám velmi dobrou zkušenost s homeopatikem Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 8 kapek, po dobu 2 týdnů a pak týden, dva pauza. Kůru je možné v případě potřeby zopakovat.

Lymfa

(Helen, 14. 11. 2014 0:34)

Dobrý večer, mám dotaz, respektive Vás prosím.
Vím , že je to spíš na návštěvu homeopata, i přesto se Vás chci optat, zda je možné podat homeopatika na otoky paže - od lokte dolů.
Je to paní, která je 25 let po onkologickém onemocnění- prsa. Léčení- chemoterapie, ozařování.
Celých 25 let po této nemoci relativně velké potíže neměla , až na bajpás srdce.
Až asi rok zpátky jí začala otýkat ruka od lokte dolů a lékaři po veškerých vyšetření nic nezjistili, co otok může způsobovat. Zřejmě lymfa.
Údajně ji lékaři řekli, že tento problém nelze úplně odstranit.
Paní je přes 60 let, je zoufalá, chce totiž odlehčit té paži- cítí ji těžkou, tzv . sloní ruka, oteklá, nemůže s ní dostatečně manipulovat.
Byla by ohromně šťastná za zmírnění otoku a bolesti. Bolí ve dne , v noci.
Zřejmě zhoršený průtok lymfy , který je pravděpodobně důsledkem operací, ozařování apod. i tak po dlouhé době.
Je možné nějaké homeopatika podat ? A jak často ?
Nějaké informace jsem dohledala, ale raději se ještě ptám. je možné podat kapky Lymphomyosot ?
Děkuji mnohokrát Helen

Re: Lymfa

(vilcakul, 19. 11. 2014 22:09)

Dobrý den, tento problém se často objevuje po operaci rakoviny prsou. Lymphomyosot může být vhodným prostředkem, ale fakt by to bylo na návštěvu homeopata a vyšetření. Dalším možným homeopatikem by mohlo být Cadmium sulphuricum v potenci C30, 1x 3kuličky, 1x týdně. Toto homeopatikum je vhodné na vedlejší účinky ozařování a chemoterapie. Dále je možné zkusit čaj z kotvičníku nebo kapky. Můžete také zkusit homeopatikum Annona muricata v potenci D3, 3x denně 15 kapek.

Carcinosin- doplním

(Jana, 17. 11. 2014 19:56)

po 50M potenci Carcin. půl roční problém bych už nepřirovnávala ke zhoršení, objevovali se mi potíže, které jsem nikdy neměla.
A poslední dvě otázky níže podané,jsou informace od zkušených homeopatů, tak jaký názor máte na to vy osobně, co se týká podávání Carcinos.
Děkuji, přeji hezký den všem !

Padání vlasů po porodu

(Iveta, 5. 11. 2014 14:27)

Dobrý den,jsem 4měsíce po porodu druhého dítěte a už měsíc mi opravdu hodně padají vlasy.Jsou to úplné chuchvalce.Ne jen na některých místech,spíše tak plošně po celé hlavě.Mám už snad o třetinu vlasů méně.Vlasy mi padaly i po prvním dítěti,ale toto už mi přijde jako extrém.Existuje na tento problém nějaký lék?Ještě podotýkám že plně kojím,tak jestli je něco vhodného i v tomto případě.Děkuji za radu.Iveta

Re: Padání vlasů po porodu

(vilcakul, 6. 11. 2014 19:06)

Dobrý den, na Vaši potíž s vlasy jsou symptomaticky vhodné následující homeopatické léky: CALC(4), CANTH(3), CARB-V(3), hep, LYC(4), NAT-M(3), NIT-AC(3), SEP(3), sil a SULPH(4). Samozřejmě pro stanovení indikovaného homeopatického léku by bylo třeba vyšetření, proto bych Vám doporučil návštěvu homeopata. Dalším důležitým aspektem je zjištění příčiny, proč dochází k tomu vypadávání vlasů.

Podpora imunity,ucpaný nos

(Janka, 5. 11. 2014 14:20)

Dobrý den,prosím o radu.Můj syn má 3roky a v září začal chodit do školky.Vždy je týden ve školce a 2-3týdny doma protože je nemocný.Mohla by mu pomoci na imunitu ECHINACEA PURPUREA D4?I když mu přejde rýma má pořád ucpaný nos-mohl by zkusit kapky LEMNA MINOR D3?Hodně jsem o nich četla,že na tento problém dobře zabírají.A ještě jsem se chtěla zeptat zda existuje něco na psychiku-ve školce dost těžko nese odloučení,je spíš introvert,většinou si hraje sám,nikdy mi nic neřekne,všechno z něho musím páčit,ale myslím že se tam dost trápí.Často tam i z nějakého vzdoru pláče,nechce dělat co mu nařizují.Šlo by mu dát něco na zmírnění stresu nebo strachu z odloučení,aby se uvolnil a s dětima si to tam užíval místo aby plakal?Děkuji moc za odpověď. Janka

Re: Podpora imunity,ucpaný nos

(vilcakul, 6. 11. 2014 19:03)

Dobrý den, v tomto případě by byla samozřejmě vhodná Echinacea D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté 1-2 týdenní pauza. Kůra se může v případě potřeby zopakovat. Lemna minor D3 je také vhodná, ale uvažoval bych o ni po Echinacey. Tento problém s odloučením dítěte od maminky je řešitelný homeopatickým lékem Pulsatilla, která často pomůže dětem při návyku na školku a odloučení od maminky.

hnisava rýma a zánět středního ucha

(Lea, 30. 10. 2014 18:18)

Dobrý den,
Můžete mi prosím poradit. Můj synovec(1rok) trpí na chronickou rymu-z nosu mu neustále vytéká zelený,lepivy hlen. Často to končí zánětem středního ucha, musí na propichnuti. Je spíš drobnější postavy. Jaký homeopatických lék mi muzete prosim doporučit? Dávala jsem Siliceu, Mercurius solubilis.
Moc děkuji za odpověď

Re: hnisava rýma a zánět středního ucha

(vilcakul, 6. 11. 2014 19:01)

Dobrý den, podle popisovaných symptomů by symptomatický mohla pomoci následující homeopatika: Hydrastis canadensis, Kalium bichromicum, Kalium iodatum, Kalium sulphuricum a Calcarea sulphurica. Ze solí Mercuria by mohlo být vhodné Mercurius iodatus ruber, Silicea je též indikovaná, ale až na 9. místě. Asi bych doporučil homeopatikum Kalium bichromicum nebo Hydrastis canadensis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. V případě zhoršení nebo zlepšení je třeba lék vysadit nebo snížit dávkování na 2-1x denně. Při ústupu potíží a stavu bez symptomů je třeba lék vysadit.

zvysene ochlupeni u zeny

(ilona, 29. 10. 2014 11:29)

I ja preji dobry den,rada bych vedela,jestli je mozne zlepsit stale se zhorsujiciho ochlupeni v obliceji. Je mi 69 let a uz v mladi jsem se lecila s hormonalnimi potizemi,gynekologicky,snizena cinnost stitne zlazy,od roku 1980 po odstraneni zlucniku,mi byl diagnostikovan diabetes II.typu,pred cca 10lety pak bylo nutne pichat si inzulin. Pro stale vyssi hodnoty cukru jsem si musela zvysovat i davky inzulinu.Pred 2 mesici jsem byla hospitalizovan na diabetol.klinice,kde mi lekarka sdelila,ze se u mne jedna o inzulinovou rezistenci,a tudiz mi dosavadni inzuliny vysadila a nahradila je novymi,teprve nedavno se objevenymi na trhu,ktere by mi snad mohly pomoci. Alespon to tak vypada,protoze se mi snizily hodnoty namereneho cukru,ale trochu me poboliva na jatrech a na ledvinach. Dale se uvidi,i kdyz bych alternativni lecbe dala prednost. Z kraje zminene ochlupeni ve tvari se mi v posledni dobe,asi pul roku,rapidne zhorsilo,ponevadz se rozsiruje po celem obliceji. Budu vam vdecna za radu . Dekuji a srdecne vas zdravim. Ilona

Re: zvysene ochlupeni u zeny

(vilcakul, 6. 11. 2014 18:37)

Dobrý den, v tomto případě by bylo vhodné podstoupit homeopatickou konstituční léčbu, pro kterou byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Tento problém má samozřejmě hormonální příčinu, po hormonální léčbě se často objevuje tato potíž. Z alternativních postupů by mohly být vhodná chia semínka a hořká okurka, která je velkým lékem diabetu. Homeopatický konstituční lék může vyléčit hodně vašich symptomů, jen indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Očkování

(Eva , 13. 10. 2014 12:29)

Dobrý den, náš syn (3,5 roku) není očkovaný, ráda bych ho nechala očkovat pouze proti tetanu. Zaslechla jsem, že existují homeopatické vakcíny. Můžete mi, prosím, napsat nějaké info.
Děkuji Eva


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »