Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Bolest nohou

(vilcakul, 4. 3. 2012 23:12)

Dobrý den, pro předpis indikovaného homeopatického léku je potřeba znát Vaše charakteristické symptomy na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Proto bych doporučoval vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky by mohly pomoci následující homeopatika: Phosphorus, Sulphur, Sepie, Belladona, Nitric acid, Arsenicum album a další. Zkusit můžete vybrat podle "obrazu" některého homeopatika, které se nejvíce podobá Vašemu stavu. Vybraný homeopatický lék můžete zkusit užít v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Při zlepšení můžete homeopatikum snížit v četnosti užití nebo ho úplně vysadit. Při neovlivnění stavu nemá smysl toto homeopatikum dále uvažovat a je přeba předpisu bliže podobného homeopatického léku.

Vyrazka na krku ve vlasech a za uchem

(Radka, 1. 3. 2012 21:08)

Dobry den,

Jsem v 9.tydnu tehotenstvi, mam problem s velmi svedivou vyrazkou na krku kousek ve vlasech a za pravym uchem. Muzete mi poradit co na to za homeopatickou mast? Mockrat dekuji

Re: Vyrazka na krku ve vlasech a za uchem

(vilcakul, 4. 3. 2012 23:05)

Dobrý den, na tento problém se v homeopatií nepoužívají masti, ale homeopatické léky, které se předepisují podle charakteristických rysů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Proto by bylo nejlepším řešením návštěva homeopata a homeopatická konstituční léčba. Symptomaticky by mohla pomoci homeopatika: Sulphur, Graphites, Oleander, Vinca minor, Mezerum, Sepie, Mercurius solubilis a mnoho dalších. Zkusit můžete třeba homeopatikum Sulphur v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Při zlepšení můžete homeopatikum snížit v četnosti užití nebo ho úplně vysadit. Při neovlivnění stavu nemá smysl toto homeopatikum dále uvažovat a je přeba předpisu bliže podobného homeopatického léku.

Oculoheel

(Jana, 29. 2. 2012 20:29)

Dobrý den, měla jsem velmi dobrou zkušenost s tímto výrobkem, ale v lékárně mi řekli, že už se asi nevyrábí, nikdo ho nenabízí. Nevím, čím tyto kapky příp.nahradit. Prosím o radu, vždy mi oko zklidnily a velmi pomohly. Předem Děkuji Jana

Re: Oculoheel

(vilcakul, 29. 2. 2012 21:41)

Dobrý den, tyto oční kapky měly následující složení, takže by se mohly použít i jednotlivě, jen by bylo třeba koupit kuličky a ty pak rozpustit v převařené vodě a tak je kapat do očí. Složení očních kapek Oculoheel: Cochlearia officinalis D5, Echinacea D5, Euphrasia officinalis D5; Pilocarpus D5. Tento lék můžete objednat na internetě na následujícím odkazu: http://dinarin.oxyonline.cz/product.jsp?artno=30062285

Atopický ekzém

(Kristýna, 26. 2. 2012 23:47)

Dobrý den,
je mi 18 let a od mala trpím atopickým ekzémem, kožní lékařka předepsala snad už vše. S mastičkami to vzdávám, nemá to smysl, zabírá vždy všechno, ale jen na chvíli. Už jsem vypozorovala, z čeho se mi ekzém horší a vyhýbám se tomu. Už se mi objevuje jen pod nosem a to přes zimu. Když je léto, tak mi sluníčko hodně pomáhá a je to bez problému. Děkuji za pomoc.

Re: Atopický ekzém

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:32)

Dobrý den, s tímto problémem můžete klidně navštívit homeopata a požádat ho homeopatickou konstituční léčbu, protože homeopatie má s kožním onemocněním celkem dobré zkušenosti. Indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Zácpa

(Martina, 24. 2. 2012 22:43)

Dobrý den, chci vás poprosit o radu týkající se zácpy u 8 měsíčního kojence. Ráda bych vyzkoušela homeopatii, jelikož projímadla, která lze u kojence dát nemají požadovaný efekt i při dodržování všech režimových opatření. Dlouhou dobu jsem používali rektílní rourku a nyní má dcera potíže se zácpu. Vždy na začátku jes tolice tuhá, bobkovitá, posléze je měkčí, ale vždy formovaná.Několikrát za den tlačí, ale bez efektu. Pochopitelně, pokud není stolice dva dny a více, odmítá jídlo, je nafouklá, plačtivá.
Děkuji za vaši odpověď

Re: Zácpa

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:29)

Dobrý den, nejlepší by bylo navštívit homeopata, aby mohl předepsat ten nejvhodnější lék. Symptomatický by jste mohli vyzkoušet některý z následujících léků:

Alumina - suchost sliznic, lék starých lidí, nemá nucení na stolici, problémy s vyprázdněním, zhoršují brambory.

Nux vomica - zácpa s neúčinným nucením na stolici, střídání zácpy a průjmu, zhoršují stimulanta.

Bryonia alba - zácpa s tvrdou a suchou stolicí, všeobecné zhoršení pohybem.

Lachesis mutus - páchnoucí stolice, zácpa s pocitem stažení konečníku, stále nutkání v konečníku, ale ne na stolici.

Natrum muriaticum - pálivé bolesti a píchání po stolici, stolice je tuhá a kouskovitá.

Opium - úporná zácpa bez nucení, okrouhlé a tuhé černé výkaly, stolice se vysouvá a vrací zpět.

Phosphorus - velmi páchnoucí stolice a větry, velká ochablost po stolici.

Selen a ještě mnoho dalších.

Nejdříve můžete zkusit třeba homeopatikum Nux vomica v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Při zlepšení můžete lék vysadit nebo snížit frekvenci dávkování. V případě, že lék zabere, tak ho můžete kdykoliv v případě potřeby zase podat, ale když nebude mít na tento stav žádný vliv, tak je potřeba jiného homeopatického léku.

zadní rýma?

(Lucie, 19. 2. 2012 19:57)

Dobrý večer, mohla bych poprosit o radu, jaká homeopatika by mi pomohla vyřešit problém se zahleněním. Do krku mi stále stékají hleny, které mě nutí neustále polykat a pokašlávat. Jedná se o chronickou potíž, trápí mě to denodenně během celého roku. Nevím, zda se může jednat o tzv. zadní rýmu? Netuším, odkud se hlen bere. Mnohokrát děkuji za odpověď, přeji hezký večer, Lucie.

Re: zadní rýma?

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:17)

Dobrý den, tento problém by potřeboval vyšetření u homeopata, tudíž byste měla některého navštívit a požádat ho o léčbu. Indikovaný homeopatický lék se dá předepsat jen podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Štítná žláza

(Martina, 23. 2. 2012 23:12)

Dobrý den, chci se zeptat jestli existuje homeopatika nebo gemmoterapeutika na léčbu snížené funkci štítné žlázy (beru denně Letrox 75). Děkuji za odpověď.

Re: Štítná žláza

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:14)

Dobrý den, na léčbu hypofunce štítné žlázy existuje vícero homeopatických i gemmoterapických přípravků. Já sám mám v této indikaci dobrou zkušenost s homeopatiky: Iodum, Calcarea carbonica, Calcarea iodata, Kalium iodatum, Natrium muriaticum, Sepia succus, Spongia tosta a Thyroidinum. Ale nejvíce se mi osvědčila homeopatická konstituční léčba, ta měla nejlepší efekt. Z gemmoterapie bych uvažoval o prostředcích vyrobených z břízy, mandlovníku, arónie černé, lísky, kaliny, hlohu a svídy krvavé. Po drenáži organizmu břízou bych zvolil gemmoterapeutikum nejvíce pokrývající Vaše současné potíže.

imuno trombocytopenie

(Ivana Vojčiniaková, 22. 2. 2012 8:05)

V průběhu těhotenství mně byla diagnostikována imuno trombocytopenie. Onemocnění přetrvává i po porodu. Lékaři mě léčí kapačkami a zvažují kortikoidy. Jelikož kojím a chci i nadále obracím se na vás z žádostí, jestli by mě nepomohla léčba pomocí homeopatie.
Děkuji za odpověď.

Re: imuno trombocytopenie

(vilcakul, 27. 2. 2012 20:03)

Dobrý den, samozřejmě se můžete léčit homeopatií, která je možná i během kojení a nemá žádné vedlejší účinky ani na matku, a ani na dítě. Samozřejmě by pro předpis indikovaného léku byla nejvhodnějším řešením návštěva homeopata, který zjistí Vaše charakteristické symptomy na mentální, emcionální a fyzické úrovni. Pak po analýze stanoví jeden lék, který se nejvíce podobá Vašemu stavu, tudíž bude mít i schopnost ho léčit. Alopatická medicína většinou v tomto případě uvažuje o nedostatečné funkci sleziny, takže by byla možná i homeopatická léčba na podporu její funkce. V této indikaci se osvědčilo homeopatikum Ceanothus americanus, Bellis perenis, Asafoetida a další. Z gemmoterapie bych uvažoval o prostředcích z břízy a habru.

slinivka

(Jarka, 18. 2. 2012 8:50)

Dobrý den,
od října mě trápí bolest v levém podžebří, zhubla jsem 9 kg. Po vyšetření na gastroenterologii mi byla diagnostikována chronická pankreatitida. Držím dietu s omezením tuků a užívám pankreatické enzymy. Prosím o informaci, zda lze využít k podpoře léčby slinivky i homeopatické léčby?

Re: slinivka

(vilcakul, 27. 2. 2012 19:48)

Dobrý den, s tímto problémem bych co nejdříve vyhledal homeopata a požádal ho o léčbu. V této indikaci bych symptomaticky uvažoval o homeopatických lécích: Iris versicolor, Phosphorus, Atropinum, Belladona, Conium maculatum, Mercurius solubilis, Spongia tosta. Nejvhodnějším řešením by byl předpis indikovaného homeopatického léku podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

PMS

(Nina, 16. 2. 2012 19:47)

Dobrý den,
je mi dvacet let a při každém cyklu velmi trpím. Jedná se hlavně o silnou bolest v podbřišku na kterou pomáhá chlad a celkovou slabost, bolest a motání hlavy. Tento stav byl běžný i předtím než jsem začala používat hormonální antikoncepci, kterou jsem ze stejného důvodu několikrát změnila i vysadila - beze změny. myslíte že existuje něco, co by mi mohlo pomoct? Děkuji za odpověď a přeji hezký večer. N.

Re: PMS

(vilcakul, 27. 2. 2012 19:41)

Dobrý den, určitě existuje něco, co Vám může pomoci od těchto potíží. Měla byste navštívit homeopata a požádat ho o léčbu, nejlépe homeopatickou konstituční léčbou. K správnému předepsání indikovaného homeopatického léku je potřeba vyšetření a analýza Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky bych uvažoval o homeopatických lécích: Pulsatilla pratensis, Sepie succus, Lac caninum, Calcarea carbonica, Lachesis mutus, Folliculinum a mnoho jiných, které jsou indikované při těchto potížích.

Regenerace a zvýšení imunity po bronchopneumonii

(Ulčová Lenka, 16. 2. 2012 14:07)

Dobrý den, chtěla bych poradit, jaká homeopatika by byla vhodná pro ženu 22 let starou, která měla poprvé v životě antibiotika na léčbu bronchopneumonie a potřebuje po ukončení léčby zregenerovat, pročistit a zvýšit imunitu. Děkuji Ulčová Lenka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »