Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: tehotensti

(vilcakul, 7. 4. 2015 22:35)

Dobrý den, doporučené homeopatické léky a dávkování najdete v mých článcích:
http://homeopatie-vilcakul.cz/homeopatie/homeopatie-a-ena/94-homeopaticka-terapie-v-thotenstvi
http://homeopatie-vilcakul.cz/homeopatie/homeopatie-a-ena/95-doporuena-homeopaticka-terapie-v-porodnictvi

Deprese

(Trojanová, 12. 3. 2015 22:07)

Dobrý den, prosím o radu, moje dcera trpí depresemi, je sluchově postižená, 21 let. Postupně docházela ke čtyřem psychologům, v současné době už nechce jít nikam. Myslím, že její deprese souvisí se sluchovým postižením, a s tím souvisejícími problémy ve slyšící společnosti, a také se smrtí prarodičů.
Děkuji

Re: Deprese

(vilcakul, 7. 4. 2015 22:31)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepíše podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Problém s depresí má vícero homeopatických léků a je třeba je od sebe odlišit a vybrat ten nejpodobnější stavu Vaší dcery.

bolest hlavy

(Reny, 12. 3. 2015 15:16)

Dobrý den,prosím o radu.Má 17ti letá dcera trpí velmi často bolestí hlavy,hlavně v oblasti spánků,bolest je tak silná,že musí zůstat ze školy doma,to trvá den,nebo dva a nezabírají žádné léky.Neurologické vyšetření,včetně EEG je bez nálezu a vyšetření krční páteře také.Chtěla bych se zeptat,zda existuje nějaké homeopatikum,které by jí pomohlo.Děkuji Renata

Re: bolest hlavy

(vilcakul, 7. 4. 2015 22:29)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepíše podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Problém s bolestí hlavy má vícero homeopatických léků a je třeba je od sebe odlišit a vybrat ten nejpodobnější stavu Vaší dcery, protože jen ten indikovaný bude schopný odstranit tyto bolesti hlavy natrvalo.

Kousání nehtů u syna

(Radka, 3. 3. 2015 11:06)

Dobrý den, prosím o radu, syn /10 let/ si kouše nehty a nevím už jak ho to odnaučit. Většinou si je kouše u televize, ve škole, na tréninku při nástupu nebo výkladu trenéra atd. Pravděpodobně tedy z dlouhé chvíle. Domluvy nepomáhají. Byly by pro něj vhodná nějaká homeopatika pro odnaučení? Všechny nehty má úplně okousané, nestříhali jsme je snad už rok. Děkuji, Radka

Re: Kousání nehtů u syna

(vilcakul, 11. 3. 2015 8:49)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepíše podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Problém s kousáním nehtů má vícero homeopatických léků a je třeba je od sebe odlišit a vybrat ten nejpodobnější stavu Vašeho syna.

Nedostatok železa

(Dáša H., 1. 3. 2015 11:15)

Dobrý deň,prosím o radu na homeopatiká pri nedostatku železa.dakujem pekne,s pozdravom Dáša H.

Re: Nedostatok železa

(vilcakul, 11. 3. 2015 8:46)

Dobrý den, v tomto případě mám dobrou zkušenost s užíváním homeopatika Ferrum phosphoricum v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-4 týdnů. Toto homeopatikum je vhodné při anémii, při nedostatku železa v těhotenství a nemá vedlejší účinky jako železo v alopatické formě. Toto homeopatikum se může užívat i dlouhodobě po dobu několika měsíců.

zlomenina záprstních kostí

(Hanka, 27. 2. 2015 9:15)

Dobrý den, jsem den po operaci zlomeniny III. a IV. záprstní kosti, která si vyžádala 4 šroubky. Poradili mi, že bych mohla užívat arnicu montanu, ale bohužel nevím jak často a kolik kuliček. Užívám ještě Aescin, tak také nevím, zda se léky mohou kombinovat. Děkuji za radu!

Re: zlomenina záprstních kostí

(vilcakul, 11. 3. 2015 8:41)

Dobrý den, v tomto případě můžete užívat Arnicu montanu v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Poté by mohlo být vhodné homeopatikum Symphytum officinale v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Vhodné by mohly být i soli vápníku: Calcarea carbonica, Carbonica fluorica, Carbonica phosphorica a Calcarea sulphurica. V lékárnách je k dostání homeopatický přípravek firmy Boiron Osteocynesine, který už obsahuje tyto soli.

Detox očkování

(Martina, 26. 2. 2015 10:24)

Dobrý den.Mám pro svou dceru zvolenou alternativu očkovací vakcíny Infanrix heha vakcínu Hexacima a chtěla bych objednat homeopatický detox vakcíny,tak bych potřebovala poradit s názvem detoxu aby se nejvíc podobal očkovací vakcíně.Děkuji Martina

Re: Detox očkování

(vilcakul, 11. 3. 2015 8:36)

Dobrý den, název homeopatického léku z vakcíny by se měl shodovat s názvem vakcíny. V případě jiného složení homeopatické vakcíny nedojde k dokonalé neutralizaci vedlejších účinků očkování. V tomto případě doporučuji vybrat takovou vakcínu, z které je vyroben i homeopatický lék na jeji detoxikaci.

porucha pozornosti a sústredenia u 8 ročného chlapca

(Dáša H., 24. 2. 2015 9:09)

Dobrý deň,dakujem za Vaše odpovede,vedlajšie účinky očkovania by nemali u syna byť,lebo pred každým očkovaním,aj po očkovaní dostával homeopatiká.Viem,že mi odporúčate návštevu homeopata,ale radšej by som uvítala,keby ste mi Vy poradil homeopatiká,nakolko si návštevu homeopata nemôžeme dovoliť z viacerých dôvodov.Dakujem Vám velmi pekne za radu a porozumenie,s pozdravom Dáša H.

porucha pozornosti a sústredenia u 8 ročného chlapca

(Dáša H., 20. 2. 2015 10:05)

Dobrý deň,prosím Vás o radu,ohladom môjho 8 ročného syna.Velmi ťažko sa sústredí pri učení,všetko ho rozptyluje,má poruchu pozornosti,je pri učení myšlienkami úplne inde,je vystresovaný z učenia.Aké homeopatiká by boli pre neho vhodné a ako dlho ich má užívať,môže aj dlhodobejšie,alebo s nejakými prestávkami? Dakujem pekne.

Re: porucha pozornosti a sústredenia u 8 ročného chlapca

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:40)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. V tomto případě bych silně uvažoval o vedlejších účincích očkování a možná bych léčbu nejdříve zaměřil na tuto oblast. Doporučil bych jeho léčbu vykonat pod vedením zkušeného homeopata, které určitě najdete na Slovensku ve svém okolí.

Následky ozařování

(Jiří, 6. 2. 2015 6:36)

Dobrý den, nemáme žádné zkušenosti s homeopatiky, ale chtěl bych je vyzkoušet. Jedná se o mého otce 68 let. Bolely ho zuby a začaly postupně vypadávat. Zubařka mu řekla, že je to paradentoza a že zuby stejně půjdou pryč ať dělá co děla. Po bolesti směřující k uchu byl odeslán na čelistní chirurgii s tím že ucho je v pořádku. Diagnostikovali mu karcinom na spodní čelisti. Po resekci všech zbylých zubů (24) a částečném hojení následovala v říjnu 2014 radioterapie (50 ozáření). Nyní dochází na kontroly. Údajně by rakovina měla být zlikvidovaná. Má však v ústech bolavé a neustupující otoky. Špatně pohyblivý jazyk. Netvoří se sliny. Hojení se nedaří. Co by jste doporučila na takové problémy v ústní dutině. Pro urychlení hojení nebo na vstřebávání otoků. Doporučili vyplachovat Vincentkou, nevhodné jsou udajně ústní vody. Vyplachovat šalvějí a heřmánkem už zkoušel. Koupil jsem mu Wobenzym. Nic nepomáhá. Můžete nám nějak pomoci. Děkuji za Váš čas a ochotu. S pozdravem Jiří

Re: Následky ozařování

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:35)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Dále bych uvažoval o homeopatické terapii při léčbě nádorů podle dr. Ramakrishnana. Na vyplachování bych raději doporučil odvar z Měsíčku lékařského, rychleji hojí tkáně, dezinfikuje a snižuje bolest. Z bylinných prostředků bych uvažoval hlavně o Annoně muriacata a léčivých houbách, které mají velmi dobré účinky v těchto indikacích. Na následky ozařování je výborné homeopatiku Cadmium sulphuricum v potenci C30, 3x denně 3 kuličky před, během a po terapii. Doporučuje se rozpustit několik kuliček ve flašce dobré vody a z ní by měl pacient před, během a po radioterapii nebo chemoterapii popíjet. Samozřejmě by byla nejvhodnější léčba pod vedením zkušeného homeopata.

Břicho

(Jan, 8. 2. 2015 13:07)

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Cca pře 2-ma lety jsem začal pociťovat v levém podžebří ,,divný,, pocit (tlak). Byl jsem na nějakých vyšetřeních, které však nic neodhalili. Pochopitelně se snažím čerpat rady z různých zdrojů, a vychází mi, že to skutečně může být důsledkem velkého psychického vypětí v práci. Tyto ,,bolesti,, se mi totiž opravdu objevili zrovna po velmi náročném období. Samozřejmě, že stres se snažím sportem odbourávat, ale souvisí to i s mojí povahou - vcelku introvert, velký smysl pro povinnost, tréma, únava, často studené ruce a nohy, pocení, někdy bradavice. Piju čaje na posílení jater, žlučníku, ostropestřec, v posledních dvou týdnech Nux Vomica. Chtěl bych Vás poprosit o Vaše doporučení a rady. Četl jsem o dalších přípravcích (např. Acidum phosphoricum, okoubaka, lachesis, kali karbonicum, baryata carbonica, thuja, apod.). Nevím však čím nejlépe začít. Díky předem za pomoc.

Re: Břicho

(vilcakul, 21. 2. 2015 9:26)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék se předepisuje podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Jelikož se bude jednat o psychický problém, tak bych považoval homeopatickou konstituční léčbu za nejpřínosnější.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »