Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: zarudnutí kuže

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:37)

Dobrý den, v tomto případě může jít o vedlejší účinek chemoterapie. Homeopaticky jsou vhodné následující homeopatika: Cadmium sulphuricum, Rhopalurus junceus, Okoubaka aubrevillei, Diospyros kaki a další.

Dotaz na účinnost a uchovávání homeopatik

(Alena Vávrová, 24. 6. 2013 12:50)

Přeji Vám pěkný den

a dovoluji se tímto zeptat: trpím na migrény a nejsem moc stresu odolná, už jsem se zkoušela léčit u jednoho homeopata, ale bez úspěchu.
A tak se chci zeptat jestli má smysl koupit si komplexní preparáty od firmy Pharma Liebermann Gmbh, v mém případě konkrétně Cranio-cyl, Iris-Cyl, Neuri-cyl.
A ještě jeden dotaz: dočetla jsem se, že se léky nemají dostat poblíž telefonu, jak daleko od něho tedy mohou být? Nosím je v kabelce, stejně jako telefon. A dostanou-li se poblíž mikrovlnné trouby, jsou prý v mžiku znehodnoceny. Je to pravda?

Děkuji za odpovědi.


Děkuji předem za odpověď.


Re: Dotaz na účinnost a uchovávání homeopatik

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:28)

Dobrý den, s danými léky nemám žádnou zkušenost, takže s k jejím účinkům nemohu vyjádřit. Homeopatické léky by měly být skladované v temnu a suchu, mimo elektromagnetického záření, platí to pro mobily, televizi i mikrovlnku. Jedno zrentgenování na letišti většinou účinek homeopatika nezlikviduje.

vstrebávanie štichov

(Dáša Homolová, 19. 6. 2013 12:45)

Dobrý deň,pán doktor,dakujem Vám za predchádzajúce rady,zabudla som sa ešte opýtať,som po operácii prsníkov ,mám samovstrebatelné štichy,existuje homeopatikum na rýchlejšie a bezproblémové vstrebávanie štichov a ako dlho ho treba užívať?
A prosím Vás ,aká je to potencia D6,aké to je CH.
Dakujem velmi pekne.

Re: vstrebávanie štichov

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:20)

Dobrý den, doporučované homeopatikum Calendula officinalis bude hojit vnitřně a urychlí i celkovou rekonvalescenci. Ředění D je 1:10 a ředění C je 1:100, takže D6 je C3.

pulsatilla

(Dana, 19. 6. 2013 9:55)

Dobrý den,

emočně velmi odpovídám typu pulsatila - smutek, když necítím lásku, když se mi někdo nevěnuje, když jsem sama. Zdrtí mě každý rozchod, a enchápu, že jsou chlapi tak samostatní a vyrovnaní,že vždycky chybí oni více mě než já jim. Alespon si to myslím. Když jsem v práci či ve škole, tak mi partner často chybí a chci aby byl se mnou a bylo veselo. Hodně jsem na jeho pozornost. Chybí mi děství a dětské hry - nyní se mí přátele už odstěhoali, tato situace je asi 3 roky co s tak stalo, ale pořád je vzpomínám. Chybí mi ta radost s nima. Vzpomenu si i na bývalé partnery- jako by mě nebavilo prožívat věci nové. K novým věcem nemám moc vztah. Uvědomuji si vnitřní přání, že za mnou bývalý partneři přijdou a budou mě obdivovat, něčím je zaujmu. Je mi smutno, když si uvědomím, že ten druhý po mě tolik nemusí vždy tolik toužit. Pláču tehdy, když mě chce partner opustit a jsem nakrknutá, když by se mi rodina nevěnovala. Cítila bych se strašně zdeprimovaně.
Vše mi vychází na pulsatilu, mám i šílený strach ze zkoušek a mám pocit, že všechno rychle zapomenu. Ale nejsem teplokrevný typ, ale velmi zimořivý. Ostatní věci se v celku shodují. Bude pulsatila vhodná? A jakou potenci mám zvolit? Mám i alegii na prach. Četla jsem váš článek o alergii, kde pomohla konstituční léčba pulsatilou, pokud tomu odpovídal pacient. Ráda bych se alergie zbavila úplně - ucpaný nos po ránu, ráno dopoledne trošičku více pravá strana ucpanější, též bolest hlavy - čelo, spánky. Rýma při změn teploty. Moc děkuju, Dana

Re: pulsatilla

(vilcakul, 25. 6. 2013 20:16)

Dobrý den, v tomto případě můžete homeopatikum Pulsatilla klidně vyzkoušet v potenci 30C, 1 dávku (3 kuličky) a pak počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Když bude reakce dobrá a Váš stav se zlepší, tak je třeba čekat až do relapsu, to je do návratu zdravotních potíží jako před užitím homeopatika. Potom můžete homeopatikum zase zopakovat a zase čekat na reakci organizmu. V případě, že homeopatikum neovlivní Váš stav, tak je třeba jiného indikovanějšího homeopatického léku. Ještě k obrazu léku Pulsatilla, může být klidně zimomřivá. Hlavními charkteristikami je pláčtivost, prudká změna nálad, zhoršení horkem, pravostranost, touha po čerstvém vzduchu, vodnaté výtoky a malá žízeň.

Porucha vstrebávania železa

(Dáša Homolová, 15. 6. 2013 11:36)

Pán doktor,prosím Vás ,ešte mám 1 otázku,týkajúcu sa mojej sestry,má poruchu vstrebávania železa,je neustále z toho vyčerpaná,celé dni by iba prespala,existujú vôbec nejaké homeopatiká na vstrebávanie železa? Chodí aj na hematologickú ambulanciu,ale stav sa jej nezlepšuje,trvá to roky. Dakujem.

Re: Porucha vstrebávania železa

(vilcakul, 16. 6. 2013 21:19)

Dobrý den, v této indikaci je třeba zjistit příčinu anémie a tu odstranit, teda léčit. Dobrou zkušenost mám v těchto případech s homeopatikem Ferrum phosphoricum v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 měsíce. Ale užití tohoto homeopatika upraví jenom stav vaší sestry, ale k vyléčení by měla vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu.

Hematom po operácii prsníkov

(Dáša Homolová, 15. 6. 2013 11:25)

Dobrý deň,som 2 týždne po operácii prsníkov,konkrétne po zmenšení prsníkov,pred operáciou som brala Vami doporučené homeopatiká Arnicu a po operácii 3 dni Arnicu a potom Calendulu,momentálne mám bolesť v lavom prsníku,vraj hematom ,chcem Vás poprosiť,aké homeopatiká sú dobré na rýchlejšie vstrebávanie hematomu,ostali mi ešte aj Arnika,aj calendula,alebo sú vhodnejšie ešte nejaké iné a aké ,poprosím aj dávkovanie a potenciu.Dakujem Vám velmi pekne.

Re: Hematom po operácii prsníkov

(vilcakul, 16. 6. 2013 21:12)

Dobrý den, na vstřebání hematomu je nejlepší homeopatikum Arnica montana, v případě potřeby užitá i ve vyšší potenci 30C nebo 200C, 1x 3 kuličky. Akutně se může použít i 3x po sobě s hodinovým odstupem, potom je třeba počkat na reakci organizmu. Na bolestivost a urychlení hojení je vhodné homeopatikum Calendula officinalis, i tu ve vyšší potenci s podobným dávkováním jako u Arniky.

poradna přes skype

(Terka, 6. 6. 2013 9:36)

Někteří homeopaté využívají namísto osobní homeo. konzultace přes skype. Je to tak v pořádku, nebo může terapeutovi uniknout nějaké důležité prvky? Webkameru nemá každý a stejně je v tomto případě skoro k ničemu - nevidíte, jestli je člověk nervozni, má tiky v očích, nevíte jestli se potí, či jak je doopravdy stavěný ...Jaký je váš názor na toto?

Re: poradna přes skype

(vilcakul, 6. 6. 2013 21:24)

Dobrý den, zatím s touto alternativou nemám zkušenost, ale myslím si, že je to lepší a výhodnější přístup než komunikace přes emaily. Kdybych to dělal, tak jedině s kamerou, kterou si v dnešní době už koupíte za babku. Při vyšetření úplně stačí, když vidíte tvář pacienta a jeho oči, to vám řekne i to, co pacient říct nechce. Výhodu v tomto přístupu vidím v okamžité zpětné vazbě, není tam žádná prodleva a může to být bezprostřední i kvůli bezpečnému prostředí domova, ve kterém se pacient nachází. Při odberu případu je nejdůležitější problém, s kterým vás pacient vyhledá. Dále je důležité to, jak tento problém na pacienta působí, jak ho prožívá a nakonec zpracovává. Tělesné rysy o postavě nejsou tak důležité, nejdůležitější pro stanovení léku je mentální naladění pacienta a jeho charakteristické rysy na emocionální a fyzické úrovni. Pocení v dnešní době nepostřehnete ani normálně v reálu, každý už dnes používá dezodor a vše se potlačuje.

TCM Herbs

(Lenka, 5. 6. 2013 20:45)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je podle Vás možné při konstituční homeopatické léčbě užívat i čínské bylinné preparáty TCM Herbs, jestli se účinky obou metod nějak neruší nebo dokonce "neškodí".
Děkuji, Lenka

Re: TCM Herbs

(vilcakul, 5. 6. 2013 22:14)

Dobrý den, v případě homeopatické konstituční léčby a užití vyšší potence homeopatického léku (200C, 1M a 10M) by nemělo docházet k neutralizaci homeopatické léčby těmito prostředky. Samozřejmě by tyto prostředky neměly být užívány intenzivně a dlouhodobě, vyhýbat bychom se měli silně aromatickým a příliš stimulujícím bylinným preparátům. Většinou mám tu zkušenost, že se naopak některé terapie dobře doplňují s homeopatií, např. s gemoterapií, reiki, bionergií, masážemi atd.

Kojení

(Ali, 3. 6. 2013 16:03)

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně homeopatie a kojení. Jedná se o prvorodičku, 1měsíční chlapeček špatně prospívá (malý váhový přírůstek,často pláče, má zřejmě bolestivé bříško,při kojení pláč ustane a většinou se mu uleví,odejdou plyny,pokaká se=dnes zkusíme Magnesium Phos.6D) a dětská lékařka trvá na dokrmování umělou výživou. Děkuji za radu a přeji krásný den.

Re: Kojení

(vilcakul, 5. 6. 2013 20:09)

Dobrý den, v těchto případech jsem měl úspěch s podáváním homeopatika Lycopodium clavatum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky rozpustit v trošce vody a miminu podané na umělé lžičce, stačí vkápnout dítěti do pusinky. Doba užívání léku 1 týden, potom je třeba lék vysadit a počkat na reakci organizmu. V případě zlepšení lék neužíváme a čekáme, po návratu potíží můžeme týdenní kůru zopakovat. Na zlepšení váhové přírůstku a chuti k jídlu bych doporučil homeopatikum Alfalfa v potenci D5-6, 3x denně 3 kuličky pro maminku, toto homeopatikum zvyšuje množství mléka a u dítěte zvýší chuť k jídlu a váhový přírůstek.

Dotaz

(Jana, 31. 5. 2013 13:38)

Dobrý den,
mám za sebou první neúspěšný pokus ivf (příčina neplodnosti je u mě - cykly jsou bez ovulace). Dají se další pokusy podpořit homeopatickou léčbou?
Děkuji Vám za odpověď.

Re: Dotaz

(vilcakul, 5. 6. 2013 20:01)

Dobrý den, homeopatie je vhodnou alternativou na léčbu neplodnosti. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu, která by měla nastartovat fungování celého organizmu k normálu, tudíž i hormonální systém.

imunitní trombocytopenie

(Marie, 29. 5. 2013 21:41)

Dobrý den, u mého vnuka došlo po očkování k imunitní trombocytopénii. Už tři měsíce jsou mu podávána Ceanothus americanus a pulsaltilla po doporučení homeopata,ale žádné zlepšení zatím nejsou vidět,trombocyty klesají dál.Po jaké době by mohlo dojít k zlepšení?Je to dvouleté dítě a už rok užívá kortikoidy a možnost vyléčení je v nedohlednu. Moc děkuji za odpověď


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »