Jdi na obsah Jdi na menu
 


Homeopatická poradna

Materiály na serveru vilcakul.estranky.cz jsou pouze obecného informačního a vzdělávacího charakteru. Jejich případné využití je třeba vždy konzultovat s homeopatem nebo s lékařem a je ve vaší plné odpovědnosti. Proto moje názory a rady neberte jako konečné řešení, ale vždy konzultujte svůj stav s lékařem nebo s kvalifikovaným homeopatem. Tyto stránky nenahrazují lékařskou péči, jsou pouze možnou alternativou.

Své dotazy můžete poslat i přes komentář na této straně! Ale nepíšte svůj dotaz jako odpověď na jiný dotaz. Každý dotaz pište prosím zvlášť, jinak je to chaos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ovčie kiahne

(Andrea, 22. 2. 2013 16:41)

Moja 7 ročná dcéra má asi mesiac problémy s hlienovitým kašľom a výtokom z nosa. Lekárka konštatovala, že je to spôsobené dutinami s predpísala jej Sinupret a Zinat. Po liečbe sa síce problémy zmiernili, ale pretrvávajú. Do toho dostala ešte aj ovčie kiahne. Preto Vás prosím o radu aké homeopatiká mám použiť pri jej liečbe. Ďakujem.

Re: Ovčie kiahne

(vilcakul, 24. 2. 2013 20:50)

Dobrý den, v této indikaci je vhodné homeopatikum Rhus toxicodendron v potenci C9, 3x denně 3 kuličky do zmírnění symptomů. Další léky a postupy najdete v mém článku na toto téma: Homeopatická léčba dětských infekčních chorob.

Tkáňové soli

(PetraP, 22. 2. 2013 12:38)

Dobrý den, zaujaly mě tkáňové soli a ráda bych pomocí nich dala své tělo dohromady. Jsem dlouholetá diabetička I.st. s klasickými přiznaky, především neuropatie. Kde se dají soli koupit? V lékárně na mě koukají divně, že nic takového neznají. A které byste mi prosím doporučil? Ráda bych si tělo i očistila, odkyselila. Děkuji moc za radu. Petra

Re: Tkáňové soli

(vilcakul, 24. 2. 2013 20:45)

Dobrý den, tkáňové soli se dají koupit v homeopatických lékárnách v Německu a Rakousku přes internet. Další možností je jejich objednání ze Slovenska z Homeo lékárny v Nitře, kde Vám požádované tkáňové soli rádi pošlou na dobírku. U cukrovky můžete zkusit užívat homeopatikum Syzygium jambolanum v potenci D4-D5, 3x denně 3 kuličky. Při zlepšení stavu a ustálení hladiny cukru v krvi můžete dávkování snížit nebo homeopatikum úplně vysadit. Z gemmoterapie by mohl být vhodný přípravek Morus nigra (moruše).

Alergie

(Renata, 18. 2. 2013 13:33)

Dobry den,znamy hledal homeopatika pro sve deti a mi ofotil mi stranku s informaci,ze Kalium Muriaticum 9CH se pouziva pri alergicke ryme po navsteve bazenu(chlor).Nikde na internetu jsem tuto informaci nevidela,chtela jsem se podivat,zda bych toto mohla podavat sve 13-ti lete dceri.Je alergicka na travni plisne,pyl,roztoce a kocku,zavodne plave-je denne cca 1-2 hod v chlorovanem bazenu a casto trpi na rymu,obcas (1x za rok)zanety dutin.Na ORL i alergologii nam plavani nedoporucuji,ale protoze tim dcera zije, zkousime vsechny mozne varianty,jak tuto moznost vyloucit.Prubezne si strika do nosu nasonex a vincentku na splasknuti sliznice,ale dobry na chvilku..Pred 3roky byla na vyndani nosnich mandli. Na podzim se na dutiny lecila antibiotiky vč.Pamykoinu.Po mesici klidu ma opet cca mesic rymu..porad nesmrka,ale je zahlanena,mela i kasel,ale ten jiz prestal. Chteli bychom zkusit i lecbu homeopatiky,doporucite nam neco? Mockrat dekuji za odpoved.

Re: Alergie

(vilcakul, 24. 2. 2013 20:38)

Dobrý den, v této indikaci by bylo vhodné vaší dceru vyšetřit a předepsat indikovaný homeopatický lék podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Z tohoto důvodu by bylo vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Kdyby alergie byla přímo vyvolaná chlórem z bazénu, tak by mohlo pomoci potencované Chlorum. Symptomaticky se těžko dá něco doporučit, v některých případech pomůže homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Z gemmaterapie by byl určitě vhodný přípravek Ribes nigrum (černý rybíz), dále Betula pubescens, Rosmarinus officinalis, Juniperus communis, Rosa canina, Viburnum lantana a Fagus sylvatica.

Antibiotika/ Echinacea purp

(evyk, 14. 2. 2013 14:36)

Dobry den,syn(10 měsíců)dostal antibiotika (Klacid) prý měl nález na plicích při poslechu a doktorka se bojí, aby se mu tam nedostal bakteriální zánět. Jí už ty ATB 8. den, byli jsme na kontrole a má je jíst prý dál asi 3 týdny. Jinak je bez teploty, jen v něm hrozně chrčí. Poradil byste prosm, zda by nebyla nějaká homeopatická alternativana ochranu plic před zánětem a proti zahlenění plic(nechce se mi dávat mu antibiotika donekonečna) Objednala jsem už echinaceu purp (D4 bohužel nikde nejde sehnat, mám jen D3 a D6)mám mu to dávat ještě během podání ATB? nebo až po skončení? Ještě se chci zeptat, ty granule jsou mnohem menší, než běžné od Boironu, mám dávat také 3, nebo víc najednou?)moc předem děkuji

Re: Antibiotika/ Echinacea purp

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:39)

Dobrý den, terapii můžete hned začít i během užívání antibiotik, nejdříve zkuste potenci D3, 3x denně 3 kuličky a na doléčení ještě dávejte z potence D6, 3x denně 3 kuličky 1-2 týdny po ukončení léčby antibiotiky, Déle by bylo vhodné zakoupit probiotikum, aby se dala co nejdříve do pořádku střevní mikroflóra dítěte.

Re: Re: Antibiotika/ Echinacea purp

(vilcakul, 15. 2. 2013 13:12)

Dobrý den, těch kuliček může být samozřejmě více, jedná-li se o granule, tak jedna dávka může být i 10 granulí. Nedělal bych si s tím těžkou hlavu, jednu dávku dejte tolik, kolik se vám podaří odsypat. Lék by se po doteku už neměl vracet do tubičky.

počet dávek hexa vakcíny

(evyk, 14. 2. 2013 16:44)

omlouvám se, ještě jeden dotaz: syn dostal 1. Hexu ve 4 měs, druhou dávku v 6 měs (doktorka tvrdí, že je nutná ještě 3. dávka a pak teprve závěrečná booster dávka) slyšela jsem ale, že prý stačí 2 dávky a pak booster. Nevěděl byste? (raději bych syna nadbytečného očkování ušetřila)pokud s tím máte zkušenost, prosím poraďte. děkuji moc

Re: počet dávek hexa vakcíny

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:43)

Dobrý den, toto rozhodnutí je samozřejmě jen v moci lékaře, jelikož je pro něj finančně vyhodnější dítěti tu vakcínu podat, tak se ji určitě nevyhnete. Možným vedlejším účinkům očkování můžete předejít užíváním potencované vakcíny Hexa v potenci C200, která je dostupná na www.remedia.at nebo v Anglií v Heliosu.

Očkování

(Simona, 12. 2. 2013 14:57)

Dobrý den,
prosím o radu, kde je možné koupit potencovanou vakcínu Infanrix Hexa (výrobce GlaxoSmithKline) - v Remedii ji dělají z jiné vakcíny od jiného výrobce...
Děkuji

Re: Očkování

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:35)

Dobrý den, nemám informaci o tomto léku, můžete zkusit oslovit jinou homeopatickou lékárnu, buď v Německu nebo v Anglií. Popřípadně si nechat ampulku očkovací vakcíny a nechat si z ní homeopatikum vyrobit v homeopatické lékárně nebo znalým homeopatem.

Artritida

(Jana, 11. 2. 2013 15:43)

Dobrý den,
prosím o radu pro mojí mamku- artritida malých kloubu na rukou dostávajících se jednou za čas do silného zánětu. Velká bolestivost, v té době nemožnost držet cokoliv v ruce. Kliuby i když nejsou v zánětu jsou naběhlé a prsty zkřivené.
Předem děkuji moc

Re: Artritida

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:32)

Dobrý den, v tomto případě by bylo nejlepší vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky mohou být vhodná následující homeopatika: Při akutních stavech bych uvažoval o Aconitum napellus, Apis mellifica, Belladona atropa, Bryonia alba (klíčový symptom je zhoršení sebemenším pohybem), Kali carbonicum, Ledum palustre (klíčový symptom je zlepšení ledovými, studeným, zhoršení teplem), Ruta graveolens (zhoršení manuální prací, zhoršení vlhkem a chladem, zlepšení rozchozením), Rhus toxicodendron (zhoršení vlhkem, chladem, zlepšení teplem, zlepšení rozchozením), Silicea terra. Na osteoartritidu malých kloubů ruky nebo nohy je vhodné Caulophyllum thalictroides v potenci 6CH, hlavně v menopauze, může se kombinovat s konstitučním lékem! Dále bych uvažoval o prostředcích z gemmoterapie: Actinidia chinensis - Kiwi čínské, Ampelopsis weitchii - Loubinec trojlaločný (psí víno), Betula alba (pubescens) - Bříza bílá, Carpinus betulus - Habr obecný, Cercis siliquastrum – Zmarlika jidášova, Ficus carica - Fíkovník smokvoň, Juglans regia - Ořech královský, Juniperus communis - Jalovec obecný, Pinus montana - Borovice kleč, Ribes nigrum, Rosa canina, Rubus fructicosus, Salix alba, Sequoia gigantea - Sekvojovec obrovský, Spirea ulmaria, Vaccinium vitis idea - Borůvka brusinka, Viscum album - Jmelí bílé, Vitis vinifera. Velkým přínosem a úlevou pro pacienta mohou být i obklady z kostivalových listů nebo mazání a následný obklad postižené části těla kostivalovou tinkturou (Symphytum officinale).

laryngitida

(Jana, 11. 2. 2013 12:59)

Dobrý den, vnučka 2,5 let trpí častými laryngitidami (1x za měsíc). Mohli by jste nám poradit jakým léky předcházet těmto zánětům. Jaké hemeopatické léky užívat i na podporu imunity? Děkuji

Re: laryngitida

(vilcakul, 15. 2. 2013 9:00)

Dobrý den, jako obvykle na tuto otázku doporučuji homeopatikum Echinacea purpurea nebo Echinacea angustifolia v potenci D4, 3x denně 3 kuličky. Toto homeopatikum posilní imunitní systém dítěte a zabrání dalším onemocněním a zápalům dýchacích cest. Homeopatikum se může užívat 1-2 týdny v kritickém období, potom se může udělat 1-2 týdenní pauza. Kůru je možné v případě potřeby kdykoliv zopakovat.

hemeroidy v tehotenstvi

(bara, 4. 2. 2013 16:48)

Dobry den, moc prosim o radu.Jsem ve 37 tydnu tehotenstvi a uporne mne trapi varixy a hemeroidy ( z kt. jsem zacala i krvacet)radeji bych s ohledem na plod sahla po homeopaticich nez po bezne dostup lecich.Dekuji!

Re: hemeroidy v tehotenstvi

(vilcakul, 6. 2. 2013 22:00)

Dobrý den, s touto potíží by bylo nejlepší navštívit homeopata, který doporučí indikovaný homeopatický lék, podle vašich charakteristických symptomů. Symptomaticky by mohly být vhodné následující homeopatika: Aesculus hippocastanum, Ammonium muriaticum, Capsicum anuum, Collinsonia canadensis, Lachesis mutus, Lycopodium clavatum, Natrum muriaticum, Nux vomica, Sepie a další. Homeopatikum můžete zkusit 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté ho vysadit a počkat na reakci organizmu. V případě zlepšení a následném relapsu můžete kůru zopakovat.

chčipka a současné podání několika preparátů

(evyk, 2. 2. 2013 17:26)

Dobrý den, můžete mi prosím napsat, zda se může podat najednou několik homeopatik (v rubrice chřipka mým příznakům odpovídá několik léků (Nux vomica, stodal, pyrogenium, phosphorus) Popřípadě jaké musí být mezi jednotlivými homeopatiky pauzy. A ještě od kolika let se smějí podávat (mám dva syny 10 měs a 3,5 roku. Děkuji


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »